İŞKUR’ da Mesleki Rehberlik Toplantısı yapıldı

17
Kırklareli Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğünde, Kamu Kurum ve Kuruluşlarının yetkilileri ve sivil toplum örgütleri temsilcilerinin katılımı..
Kırklareli Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğünde, Kamu Kurum ve Kuruluşlarının yetkilileri ve sivil toplum örgütleri temsilcilerinin katılımı ile Mesleki Bilgi Rehberlik ve Danışmanlık (MBRD) Hizmetleri Alt Çalışma Grubu toplantısı 27 Ekim Pazartesi Günü 14.00’da gerçekleştirildi. Toplantıda, İŞKUR yetkilileri,Kamu Kurum ve Kuruluşlarının yetkilileri ve sivil toplum örgütleri temsilcileri ile meslek danışmanlığı, iş arama becerileri gibi hizmetlerle öğrencilerin doğru mesleği seçmeleri konusunda etkin çalışmalar yapılması yönünde bilgi alışverişinde bulunuldu.
Çalışma ve iş Kurumu İl Müdürlüğü toplantı salonunda yapılan toplantının açılışını bir konuşma ile yapan İŞKUR il Müdürü Hasan Aksoy açıklamasında; Kurumun son yıllarda sunduğu hizmet çeşitliliği ile kalite ve etkinliğini arttırarak hizmetin daha geniş kitlelere ulaşmasını amaçladıklarını, ayrıca hedef kitle içinde bulunan öğrencileri, iş arayanları, mesleğini değiştirmek isteyenleri, kendi işini kurmak isteyenleri aydınlatmak, bu kitlelere iş piyasasında yeni bir sinerji oluşturmak, kişilerin kariyer ve girişimcilik ruhlarının geliştirilmesine katkıda bulunmanın en önemli hedefleri arasında yer aldığını söyledi.
Hasan Aksoy’ un konuşmasının ardından, 2014 1.Dönem toplantı karar maddeleri değerlendirilip gündem maddelerine geçildi ve önümüzdeki dönem için yeni kararlar alındı. Mesleki Bilgi Rehberlik ve Danışmanlık(MBRD) Hizmetleri Alt Çalışma Grubu toplantısının soru -cevap bölümünde, katılımcıların konu ile ilgili soruları cevaplandırılıp görüş ve önerileri alınarak önümüzdeki dönemlerde yürütülecek çalışmalar belirlendi.
İŞKUR İl Müdürlüğünde gerçekleştirilen Mesleki Bilgi Rehberlik ve Danışmanlık (MBRD) Hizmetleri Alt Çalışma Grubu toplantısına, Kırklareli İŞKUR il Müdürü Hasan Aksoy, Kırklareli İŞKUR Şube Müdürü Muammer Gamsız, Lüleburgaz Hizmet Merkezi Şube Müdürü Ahmet Selim Keskin, Kırklareli Üniversitesi Pınarhisar Meslek Yüksekokul Müdürü Doç. Dr.Bahtiyar Dursun, İMD Esra Küçük, İMD Serap Kuyurcak, İMD Tolga Saydam, Lüleburgaz RAM Müdürü Alper İlaslan, KOSGEB Uzman Yrd. Ömer Özday, TİSK Kırklareli il Temsilcisi Ahmet Üstünalp, TÜRKK-İŞ Kırklareli İl Temsilcisi Hüseyin Seren, Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreteri Önder Başlı katıldı. (Selçuk Vurucu)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.