İş garantili kursa başvurmada son gün

12
İstihdam garantili “CNC Tezgah Operatörlüğü Kursu”na katılmak isteyen,18-30 yaşları arasındaki İlköğretim ve Lise ile Lise Dengi Okul Mezunu işsizlerin bugün mesai saati bitimine kadar İş-kur Kırklareli İl Müdürlüğü’ne müracaat etmeleri gerekiyor. 
HABER MERKEZİ 
İş Kurumu Kırklareli İl Müdürlüğü tarafından Kırklareli merkez ilçede “Uzmanlaşmış Meslek Edindirme Merkezleri Projesi” kapsamında İş-Kur’a kayıtlı mesleksiz işsizlere yönelik, “CNC Tezgah Operatörlüğü Mesleği”nde istihdam garantili işgücü yetiştirme kursu açılacak.
Açılacak olan kursla ilgili olarak İş-Kur Kırklareli İl Müdürü Hasan Aksoy şunları kaydetti:
“Ülkemizdeki genç nüfusun, işgücü piyasasının talepleri doğrultusunda mesleki eğitim yoluyla mesleki bilgi, beceri ve niteliğini yükseltmek ve istihdam imkanını artırmak amacıyla 23 Haziran 2011 tarihinde, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü, Milli Eğitim Bakanlığı Erkek Teknik Öğretim Genel Müdürlüğü, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi arasında bir protokol imzalanarak “Uzmanlaşmış Meslek Edindirme Merkezleri (UMEM) Projesi” başlatıldı.
Bu Proje kapsamında İş-Kur İl Müdürlüğü, Kırklareli Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Müdürlüğü ve Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı’nın işbirliğinde gerçekleştirilecek olan “CNC Tezgah Operatörlüğü Mesleği”ndeki 1 grup istihdam garantili işgücü yetiştirme kursu için kursiyer başvuruları başlamıştır. Kursun toplam süresi 100 gün olup, günde 6 sat ders yapılacaktır. Kursta teorik bölüm Teknik Lise ve Endüstri Meslek Lisesi’nde hafta içi 17.30-22.30 saatleri arasında, işbaşı eğitim ve stajlar ise fabrikalarda yapılacaktır. Kursiyerlere her bir kurs günü için 15 TL tutarında bir meblağ kurumumuz tarafından ödenecek, ayrıca kursiyerlerin Sağlık Sigortası ile İş Kazası ve Meslek Hastalıkları’na ait sigorta primleri de kurumumuzca ödenecektir.
“CNC Tezgah Operatörlüğü Kursu”na katılmak isteyen,18-30 yaşları arasındaki İlköğretim ve Lise ile Lise Dengi Okul Mezunu işsizlerin bugün mesai saati bitimine  kadar İş-kur Kırklareli İl Müdürlüğü’ne müracaat etmeleri gerekmektedir. Kurs sonunda eğitimlerini tamamlayan kursiyerler İlimizde faaliyet gösteren fabrikalarda sigortalı olarak işe başlatılacaklardır.” (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.