“İnsanlara yardımcı olmak çok önemlidir”

17
* “Hasta ve Yaşlı Refakatçi Kursu”nu başarı ile tamamlayan 18 kursiyere sertifikaları verildi.

HABER MERKEZİ
Kırklareli Halk Eğitimi Merkezi (HEM) ve Akşam Sanat Okulu (ASO) tarafından 21 Eylül 2010 tarihinde başlayarak 31 Aralık 2010 tarihinde sona eren “Hasta ve Yaşlı Refakatçi Kursu”nu başarı ile tamamlayan 18 kursiyere 06 Ocak 2011 Perşembe günü sertifikaları verildi.
Kırklareli Halk Eğitimi Merkezi (HEM) ve Akşam Sanat Okulu (ASO) Müdürü Hayati Çapa “Hasta ve Yaşlı Refakatçi Kursu”nun önemli olduğunu belirterek şunları kaydetti;
“21 Eylül 2010 tarihinde başlayan kursumuz 31 Aralık 2010 tarihinde sona erdi. 2010 yılında açtığımız kurslardan en önemli ve en uzun kursumuz sizin aldığınız 560 saatlik “Hasta ve Yaşlı Refakatçi Kursu”dur.
Haftanın 6 günü kursa geldiniz ve 18 kişi bu belgeyi almaya hak kazandı. Belge deyip de geçmeyin her gün yeni bir takım alternatif iş alanları ortaya çıkıyor ve bu da onlardan bir tanesidir. Daha öncesinde Hasta ve Yaşlı Refakatçisi diye bir meslek yoktu. İnsanlara yakınları bakıyordu fakat bu bir ihtiyaç haline geldi. İnsanlara destek vermek yardımcı olmak bakımından kursumuz ayrıca önemlidir ve bunun kıymetini bilin. Verdiğimiz belgeleri diplomanız gibi saklayın. Hiç ummadığınız bir zamanda karşınıza bir iş çıktığınızda belge lazım olabilir. Sizleri ve sizlere ders veren öğretmenimize teşekkür ediyoruz.”
Fatmagül Tokuş tarafından verilen Hasta ve Yaşlı Refakatçi Kursunu başarı ile tamamlayarak Müjgan Kütük, Leyla Kavanoz, Nevin Şato, Gülten Ermancı, Nesrin Kayıkçı, Zeynep Çalışkan, Güleren Camgöz, Serpil Savaş, Ümmügül Çakırlar, Remziye  Tomurcuk, Zeynep Kısa, Semra Çalgıcıoğulları, Zehra Eltimur, Nezla Eger, Münevver Usul, Saadet Serinyayla, Zeynep Çınğ ve Ayşe Çınğ Kırklareli HEM ve ASO Müdürü Hayati Çapa’dan sertifikalarını aldılar. (ue)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here