İnşaatlara ayrıcalık mı yapılıyor?

11
Kırklareli merkezde ev inşaatların sayısı gün geçtikçe artıyor. Nüfus orantılı olarak hızlı bir şekilde büyüyen Kırklareli’de İnşaat sektörünün de gelişmesine sebep olmaya başladı. 
HABER MERKEZİ
Kırklareli merkezde ev inşaatların sayısı gün geçtikçe artıyor. Nüfus orantılı olarak hızlı bir şekilde büyüyen Kırklareli’de İnşaat sektörünün de gelişmesine sebep olmaya başladı. Her bütçeye uygun ve her kalitede evlere rastlamak mümkün.
Ayrıca İlimizde yapılan inşaatların her mahallede yapıldığını biliyoruz. Peki, bunların denetimi ve güvenliği neye göre yapılıyor? Kimi inşaatlarda uyarı levhası olmasına rağmen ötekilerinde olmuyor. Kimileri dış emniyetini alıp file koyuyor ötekisi koymuyor. Bunun denetlemesinin sorumluları var mı? Kurallara uymayanlara bir ceza uygulanıyor mu? Yoksa bu durumdaki binalara birileri tarafından ayrıcalık mı sağlanıyor? Görmezden mi geliniyor? 
Bu konuda maalesef ki ciddi bir yaptırımın olmadığını biliyoruz. Yapılan inşaatların birçoğunda güvenlik alt sıralarda yer alıyor. Usta’nın, kalfa’nın belgesi var mı yok mu? İş güvenliği ve İnşaat güvenliği konusunda kaç firma Kırklareli’nde önlem almış durumda? Yapı denetim firmalarını kim hangi kurallara göre denetliyor? Bu sorular uzadıkça uzayabilir. Ancak ciddi bir şekilde para harcanarak yapılan binaların ve inşaatların denetimlerinin sıkça yapılması ve ayrım yapılmadan yönünde vatandaşların talepleri var.  (Serkan Koçtürk)     

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here