İnece-Balkan 2009 Spor maçında kazanan dostluk oldu

27
* Kırklareli merkez ilçeye bağlı İnece Belediyesi, Bulgaristan’ın Ruen Belediyesi’ne bağlı Bayramova Köyü’nün Futbol Takımları’ndan Balkan 2009 Spor’u konuk etti. Kırklareli Amatör Küme’de Şampiyon olan İnecespor misafir takımı 4-2 mağlup etti.


HABER MERKEZİ
Bulgaristan 2. Amatör Küme 6. Ligi’nde mücadele eden Bulgaristan’ın Ruen Belediyesi’ne bağlı Bayramova Köyü’nün Futbol Takımları’ndan Balkan 2009 Spor 26 Mart 2011 Cumartesi günü başlayacak olan yeni sezon hazırlıklarını Kırklareli’de gerçekleştirdi.
Kırklareli merkez ilçeye bağlı İnece Belediyesi’nin misafiri olarak 12 Mart 2011 Cumartesi günü Kırklareli’ne gelen Ruen Belediye Başkanı İsmail Hüsman Osman, DPS Ruen İlçe Başkanı Ahmet Süleyman, Kulüp Başkanı Ali Çolak, Kulüp Başkan Yardımcıları Mehmet Salih, İsmail Tatar, Antrenör Ali Veysel, Orhan selim, Adem Tatar ve futbolcular Kırklareli Orman İşletme Müdürlüğü Misafirhanesi’nde konaklayıp, 13 Mart 2011 Pazar sabahı Taşkın Otel’de kahvaltı yaptıktan sonra İnece’ye geldiler.
Burada İnece Belediye Başkanı İlyas Yılmam, İnecespor Kulübü Başkanı Ünal Filibe, Antrenör Adem Onat ve Kulüp Yöneticileri tarafından karşılanan kafile maçın yapılacağı İnecespor Sahası’na geçtiler.
* “İnece Belediyesi ile işbirliğimizi geliştireceğiz”
Maç öncesinde düzenlenen organizasyon ile ilgili olarak görüşlerini aldığımız Ruen Belediye Başkanı İsmail Hüsmen Osman yapılacak olan karşılaşmanın kardeşliği ve dostluğu geliştirmesi bakımından çok önemli olduğunu belirterek; “Bugün buraya dostluk ve kardeşlik için geldik. Yapacağımız maçı kardeşlik kazanacak. Bu organizasyonun düzenlenmesinde büyük emekleri geçen belediye Başkanımız İlyas Yılmam’a ve Kulüp Yöneticileri’ne de teşekkür ediyorum. Ayrıca Şampiyon olan İnecespor’u da bu başarısından dolayı kutluyorum. Belediyemizde 10 tane takım bulunuyor. Bugün buraya gelen Balkan 2009 Takımı genç oyunculardan oluşuyor.
Bugün buradaki bu etkinlik, İnece Belediyesi ile ileriki zamanlarda yapacağımız işbirliği için de başlangıç alabilir. Bizim Türkiye’de 4 tane Kardeş belediyemiz bulunuyor. İnece Belediyesi ile de Kardeş Şehir olabiliriz. Avrupa Birliği Projeleri kapsamında karşılıklı olarak çalışmalar yapabiliriz” dedi.
* “Avrupa Birliği Projeleri kapsamında çalışmalarımız olacak”
Organizasyonun gerçekleştirilmesinde büyük emekleri olan İnece Belediye Başkanı İlyas Yılmam’da daha evvelden var olan dostluğunu daha da pekiştirilmesi amacıyla böyle bir organizasyon tertiplemeyi düşündüklerini belirterek şunları kaydetti:
“Ruen Belediye Başkanımız İsmail Hüsman Osman’ın şahsında beldemize gelen tüm misafirlerimizi ağ4ırlamaktan son derece memnun kaldığımı belirtmek istiyorum. Bugün yapacağımız bu maç dostluğun ve kardeşliğin pekiştirilmesinde çok önemlidir. Daha önceden var olan büyüme ve gelişme aşamasındaki ilişkilerimizin bu günkü etkinlikle daha da büyüyerek gelişeceğine inanıyorum. Nasip olursa Ruen Belediye Başkanımız ile birlikte daha sonra Avrupa Birliği Projeleri kapsamında çalışmalar yapmak istiyoruz. Orada yaşamakta olan Türk kardeşlerimiz ile Bulgar dostlarımızla komşuluk ilişkilerimizi daha da arttırmak istiyoruz. Bunun içinde Belediye olarak üzerimize düşen her türlü girişimi yapmaya hazırız. Bundan sonrada İnecespor’u oraya götürerek orada da bir maç yapmayı istiyoruz. Bunu içinde gerekli çalışmaları yapacağız”
* İnecspor’un performansı süperdi
Kırklareli Amatör Küme’de oynadığı son maçında Asılbeyli spor’u 1-0 yenerek Şampiyon olan İnecespor, Bulgaristan’ın Balkan 2009 Spor Takımı ile yaptığı karşılaşmaya da hızlı başladı. Kaliteli futbol sergileyen İnecespor 30. dakikada Ercan ve 41. dakika da Ünal’ın golleri ile maçın ilk yarısını 2-0 önde kapattı. Maçın ikinci yarısına da atak başlayan İnecespor ikinci yarının 59. dakikasında Ercan, 75. dakikasında Burak ile skoru 4-0 yaptı. Zaman zaman tehlikeli ataklar geliştiren Balkan 2009 Spor 79. dakikada Recep, 85. dakikada Mehmet ile skoru 4-2’ye getirdi. Maç bu skor ile sona erdi.
İnecespor: Berk Kurtoğlu, Ümit Dikici, İsmail Demirören, Samet Demirhan, Varol Koyun, Reha Duraman, Ercan Oktay, Serhat Kısa, Emrel Erel, Ersin Tokmak, Semih Tokmak, Tunahan Filibe, Sercan Özdinç, Aygün Kızıl, Mehmet Çıbık, Kerem Yılmam, Şehabettin Vardar, Buraş Koçer.
Balkan 2009 Spor: Harun, Mehmet Ali, Mehmet, Yusuf, Eyüp, Recep, Ahmet, Mustafa, Şaban, İskender, Mustafa, Sevgin, Medain. (s) 
 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.