İlginç pankart vatandaşı şaşırttı

11
. Futbol Ligi’ne terfi maçlarına katılmaya hak kazanan Kırklarelispor’a destek vermek amacıyla yeşil-beyaz kumaş üzerine 16 metre uzunluğunda, 6.6 metre genişliğinde ”Kırklar Yırtar” yazılı pankart görenleri şaşırttı.
Pankartı hazırlayıp astıran Kırklarelispor taraftarlarından Ertan Karakılavuz, ”Kırklar Yırtar” sloganının 40 yıldır yeşil sahalarda tezahürat şeklinde söylendiğini belirtti.

 

3Bu sözün Kırklarelispor’un simgesi haline geldiğini vurgulayan Karakılavuz, şöyle devam etti:
”Kırklarelispor çarşamba günü 3. lige çıkma maçlarına gidecek. Bizim bu yaptıklarımız az bile. Amacımız daha çok seyirci kitlesi ile kesinlikle 3. lige çıkmayı istiyoruz. Profesyonel ligde top oynamak istiyoruz. Kırklarelispor’un yeri amatör lig değil. Kırklareli’nin ileri gelenleri, mülki amirleri, bu konuya bence itina göstermeleri gerekiyor. Bu kulübe ben 35 yılımı verdim. Kırklarelispor bu yerini hak etmedi. Bizim rakiplerimiz Burgaz, Babaeski olamaz. Biz Eskişehirspor ile Göztepe ile maç yapmak istiyoruz.”
Bu arada, aydınlatma ve bayrak direğine asılan pankart, ağırlığı nedeniyle bayrak direğini eğdi. Bunun üzerine pankart asıldığı yerden söküldü. Pankartın bir apartmana asılacağı öğrenildi. aa

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here