“İhtiyaç sahibi her kesime el uzatıyoruz”

8
* Kırklareli Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Hatice Malkoç Çetin çocuklar, kadınlar, engelliler ve yaşlıların her türlü ihtiyaçlarını karşılamak için hazır olduklarını söyledi. 
HABER MERKEZİ
Kırklareli Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından organize edilen kahvaltı programında basın mensupları ile bir araya gelinerek, kuruma bağlı birimlerde yapılan faaliyetler hakkında bilgilendirmelerde bulunuldu. Kuruma bağlı birimlerin faaliyetleri ile ilgili olarak bilgilerin aktarıldığı kahvaltı programı 02 Haziran 2015 Salı günü saat 10.00’da Çocuk Evleri Koordinasyon Merkezi (ÇEKOM) bahçesinde gerçekleştirildi.
Basınla tanışma ve bilgilendirme toplantısına; Kırklareli Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Hatice Malkoç Çetin, İl Müdür Yardımcıları Remziye Algın, Erdoğan Kara, Çocuk Evleri Koordinasyon Merkezi (ÇEKOM) Müdürü Rıza Mutlu, Kırklareli Bakım ve Rehabilitasyon Aile Danışma Merkezi Müdürü Hakan Yağan, Kadın Konuk Evi Müdürü Birsen Gömlekli ile yerel basın mensupları ile ajans muhabirleri katıldı.
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın tüm illerde uygulamaya koyduğu faaliyetlerle ilgili olarak bilgiler veren İl Müdürü Hatice Malkoç Çetin, özellikle Koruyucu Aile uygulamasına çok önem verdiklerini belirtti. Koruyucu Aile olabilmek için gereken şartlarla ilgili olarak açıklamalarda bulunan Çetin, öncelikle Koruyucu Aile olacakların çocuk sevgisinin büyük olması gerektiğini belirtti. Çetin, çocuklar, kadınlar, engelliler ve yaşlıların her türlü ihtiyaçlarını karşılamak için hazır olduklarını söyledi. 
Kırklareli Bakım ve Rehabilitasyon Aile Danışma Merkezi Müdürü Hakan Yağan’da yaptığı açıklamalarında 18 yaş Erkek Zihinsel Engellilere yönelik olarak merkezlerinde 25 kişinin bakıldığını belirtti. Yağan, bunun yanında özürlü ailelerinin merkezlerine bakıma muhtaç çocuklarını bırakarak, tatile çıkabileceklerini ya da herhangi bir işlerini görebileceklerini söyledi. Bu süre içerisindeki her türlü ihtiyaçların devlet tarafından karşılandığını belirten Yağan, kurum olarak özürlü birey ailelerin kendilerine başvuruda bulunabileceklerini ifade etti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here