İğneada 35 bin yerli ve yabancı turisti ağırlamayı hedefliyor

4
Kırklareli’nin Demirköy ilçesine bağlı İğneada Beldesi, bu yıl tatil sezonunda 35 bin yerli ve yabancı turisti ağırlamayı hedefliyor.
HABER MERKEZİ
Sahip olduğu doğal güzellikleri ile Karadeniz’e kesintisiz kumsalları ve plajları ile 20 kilometrelik kıyısı bulunan İğneada güneydeki tatil mekanlarına alternatif sunuyor. Kumsalının temizliği, deniz sahili suyu kalitesinin en iyi derecede olduğu İğneada şirinliği ile misafirlerini ağırlamayı bekliyor.
İğneada Belediye Başkanı Tahir Işık; “Geçen yıl 25 bin yerli turisti ağırlarken, bu yıl 35 bin yerli ve yabancı turisti ağırlamayı hedefliyoruz” dedi.
Yaz sezonunun açılmasının ardından geçen yıla göre bu yıl daha fazla yerli ve yabancı turist beklediklerini ifade eden İğneada Belediye Başkanı Tahir Işık, bu yıl 35 bin yerli ve yabancı turisti ağırlamayı hedeflediklerini söyledi. Tatil sezonunun tam olarak açılmadığını belirten Işık, İğneada Belediyesi olarak hazırlık çalışmalarını sürdürdüklerini kaydetti.
Işık; “Geçen yıl beldemize tatil için 25 bin yerli turist gelmişti. Daha önceli yıllarda yabancı turist gelmezdi ancak İğneada Resort Otelin katkıları ile bu yıl yabancı turist gelmeye başladı. Bu yıl 35 bin yerli ve yabancı turisti beldemizde ağırlamayı hedefliyoruz. Tatil sezonu tam anlamıyla açılmadı. Havaların biraz daha ısınmasıyla tatil sezonu önümüzdeki haftalarda tam anlamıyla açılmış olacak. Biz hazırlıklarımızı sürdürüyoruz. Bu kapsamda kumsal temizliğimiz devam ediyor. Bu yıl turistlerimize ve yerli halkımıza bir çöp dahi göstermeyeceğiz. Yerli ve yabancı turistleri, tertemiz bir İğneada bekliyor” dedi. (ue)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here