Huzur Sitesi’nde “Huzur Toplantısı”

18
Kırklareli İl Emniyet Müdürlüğü Cumhuriyet Mahallesi Huzur Toplantısını Huzur Sitesi’nde yaptı. 
HABER MERKEZİ
Toplantıda mahallenin asayiş konuları ele alındı.
Kırklareli İl Emniyet Müdürlüğü’nün vatandaşla iç içe olmak ve yüz yüze konuşarak çözümler bulmak için yaptığı Huzur toplantılarından bir diğeri de 21 Nisan 2011 Perşembe günü saat 15.00’da Cumhuriyet Mahallesi Huzur Sitesi Lokali’nde yapıldı. Toplantıya Kırklareli İl Emniyet Müdürü M. Behzat Canbazoğlu, Emniyet Şube Müdürleri, Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Cemal Çetin, site yöneticileri ve vatandaşlar katıldı. 
Toplantıda konuşma yapan İl Emniyet Müdürü M. Behzat Canbazoğlu; “Biz bu Huzur toplantılarını sizlerle bir araya gelerek yaşadığınız yerlerdeki asayiş sorunlarınız yüz yüze görüşmek için yapıyoruz. Sizden mahallenizde emniyet açısından yaşadığınız sıkıntıları ve önerilerinizi bizlerle paylaşmanızı istiyoruz” dedi.
Emniyet Müdürü Canbazoğlu’nun konuşmasının ardından söz alan bir site sakini; “Bizim mahallemizin en büyük sıkıntısı mahallemizin altında bulunan Cemevi’nde alkol ve uyuşturucu kullanılmasıdır. Biz burada bulunan yolu kesinlikle kullanamıyoruz. Ekiplerinizin buraya daha fazla denetlemesini istiyoruz” dedi.
İl Emniyet Müdürü Canbazoğlu ise cevaben; “Gördüğünüz tüm olumsuzlukları 155’i arayarak bildirmeniz sonrasında ekiplerimiz gelip gerekli işlemleri yapacaktır. Bugün 155 ücretsiz olduğu gibi kimse size ihbarı yapanın kim olduğunu sormuyor. Sadece verdiğiniz adresi bulma konusunda her hangi bir sıkıntı yaşanırsa bizi aradığınız numaradan size dönerek sizden yardım istenebilir. Sizler bizim gözümüzsünüz gördüğünüz olumsuzlukları lütfen bizimle paylaşın” dedi.
Emniyet Müdürü’ne “at ve köpek” şikâyeti
Bir başka mahalle sakini ise söz alarak; “Mahallemizde başıboş dolaşan atlar büyük sıkıntı yaşatıyor. Aracımızla seyir halindeyken önümüze aniden çıkan atlar kaza tehlikesi atlatmamıza neden oluyor. Belki sizin kurumunuzla bir alakası yok ama mahallemizde başıboş köpek sayısı da çok fazla” dedi.
Emniyet Müdürü Canbazoğlu ise cevaben; “At arabaları Kırklareli’ne hiç yakışmıyor. Burası bir sınır şehri. Buraya gelen ve buradan başka bir şehre gitmeden ülkesine dönen yabancı bir turist burada gördükleriyle ülkemiz hakkında fikir sahibi olarak geri dönüyor. Bildiğim kadarıyla bu yıl sonunda belediye bu konuya çözüm bulacak” dedi.
“Kameralar delil konusunda çok önemli”
Bir site yöneticisi ise sitelere takılması zorunlu olan kameraların aciliyetini ve zorunlu olup olmadığını birinci ağızdan duymak istediğini belirterek site sakinlerinin maddi külfet nedeniyle yaptırmak istemediklerini söyledi.
İl Emniyet Müdürü M. Behzat Canbazoğlu bu konuyla ilgili yaptığı açıklamada; “Eski Valilerimizden Hüseyin Avni Coş zamanında sitelere kamera zorunluluğu getirildi. Site sakinleri kamera konusuna maddi külfet olması nedeniyle sıcak yaklaşmıyor olabilirler ama bugün bir daireye hırsız girdiğinde içeride 5-6 bin TL’lik zarar yapabilir. Bu zararı veren hırsızın kameraya yakalandıktan sonra bizim tarafımızdan yakalanmamasının ihtimali yok denecek kadar düşüktür. Kameralar delil konusunda çok önemli. Tüm sitelerin takmasında fayda var” dedi. (yy)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here