Hüsmen Aga’dan Belediye çalışanların Karanfil jesti

12
* Adalet ve Kalkınma Partisi Kırklareli İl Başkanı Hüsmen Terkin; “Devletimize sizler çalışarak, bizlerde siyaset yaparak hizmet ediyoruz” dedi.
 
HABER MERKEZİ
Adalet ve Kalkınma Partisi Kırklareli İl Başkanı Hüsmen Terkin ve İl Yönetimi, Kırklareli AK Parti Kırklareli İl Başkanı Hüsmen Terkin ve İl Yönetimi, 21 Haziran 2012 Perşembe günü saat 14.30’da Kırklareli Belediyesi’ne ziyarette bulundu. Başkan Terkin ve beraberindekiler Belediye çalışanlarına tek tek “Kolay gelsin” diyerek karanfil hediye ettikten sonra Belediye Başkanı Av. Cavit Çağlayan’ı makamında ziyaret ettiler. 
Ziyaretin herhangi bir kötü amaçlı olmadığını belirten Terkin, belediye personeline; “Sizler belediyenin personelisiniz halka çalışarak hizmet ediyorsunuz, bizde siyasi yönden hizmet ediyoruz. Burada kurumsal olarak sizleri rahatsız edici herhangi bir davranışta bulunmayız. Kim bu ülkenin bünyesinde çalışırsa çalışsın bu ülkeye hizmet etmiş oluyor” diyerek bir isteklerinin olup olmadığını sordu.
Daha sonrasında Belediye Başkanı Av. Cavit Çağlayan’ı ziyaret eden başkan Terkin ve beraberindekiler bir süre sohbet etti.
Küçük bir ilde, ilçede ya de bir beldede Belediye Başkanı olmanın zor olduğunu ifade eden Çağlayan; “Kırklareli’de özellikle küçük yerlerde Belediye Başkanlığı yapmak çok zor. Küçük yer herkes bana rahatlıkla ulaşabiliyor ve dertlerini, sıkıntılarını rahatla anlatarak çözüm bulunmasını istiyor. Bizler için çözülmesi gereken belki daha ileriki sırada ama vatandaş bakımından ilk sıradadır. Hemen sorunların çözümlenmesini istiyor. Bazen insanları kırabiliyor ve üzebiliyorsun. Genel bir sözdür ama doğrudur; hayır diyemeyen yöneticilik yapamaz. Her şeye evet dersek işin içerisinden çıkamayız. Mutlaka zaman zaman hayır demesini bileceksiniz” dedi.
Ziyaretten dolayı memnuniyet duyduklarını ifade eden Çağlayan, konuşmasını şu şekilde sürdürdü;
“Çeşitli vesileler ile sizlerle görüşüyoruz. Ancak bu denli oturup hiç sohbet etmemiştik. Sizlere tekrardan görevlerinizde başarılar diliyorum. Tüm seçilenlere hayırlısı olsun. Hemen hemen tüm hizmetler bakanlıklara bağlı. İktidar olmakta yetmiyor. Kırklareli’de hizmet isteyen çok iş var. Hem Belediye anlamında hem de devlet anlamında.”
AK Parti Kırklareli İl Başkanı Terkin de, belediyelerin halka hizmet eden bir kurum olduğunu belirterek; “Siz bizim Belediye Başkanımızsınız halka hizmet eden bir kurumsunuz. Bizlerinde, sizlerin yapacakları çalışmalarda katkımız olabilirse biz üzerimize düşen görevi yerine getirmeye hazırız” dedi. (ue) 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.