“Hükümetin vücut dilinden anlayanlar mı kamuya taşınacak?”

9
CHP Kırklareli Milletvekili Turgut Dibek Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından yazılı olarak cevaplandırılmasını için üst düzey yöneticilerin atamasıyla ilgili yapılacak önemli değişiklikler hakkında soru önergesi hazırladı.

HABER MERKEZİ
 Dibek soru önergesinde “Özel sektörde çalışan ve hükümetin vücut dilinden anlayan kişiler mi kamuya taşınmak isteniyor” dedi.
Dibek’in soru önergesi şu şekilde oldu; “2 Kasım 2009 Tarihinde yapılan Bakanlar Kurulu toplantısı sonrası Hükümet sözcüsü Sayın Cemil Çiçek’in açıklamalarına göre, Üst düzey görevlere atama usulüyle ilgili önemli değişiklikler yapılacağı belirtilmiştir. Cemil Çiçek, kamuda genel müdür, müsteşar, müsteşar yardımcısı dahil olmak üzere üst düzey yöneticilerde bir kısım sıkıntılar olduğunu ifade ederek, burada başarıyı esas alan, hatta özel sektörden de bu görevlerde rahatlıkla istihdama olanak veren bir düzenleme getirileceğini söylemiştir.
Kamuda genel müdür, müsteşar, müsteşar yardımcısı başta olmak üzere üst düzey yönetici ataması için yeterince ehil bürokrat yok mudur ki özel sektörden yönetici transfer edilmek istenmektedir?                     Bu düzenleme, hükümetin devlet yönetimindeki sadakat esasına dayalı kadrolaşma anlayışına uygun bürokrat kalmadığı için mi getirilmektedir? 
Sayın Başbakanın “Biz vücut dilimizden anlayan kişilerle çalışacağız” açıklaması hatırlandığında; bu düzenlemeyle özel sektördeki hükümetinizin vücut dilinden anlayacak kişiler mi kamuya taşınmak istenmektedir?” (yy)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here