Hilmi Kahraman sevgisi taştı, Ali ve Işıl Kahraman göz kamaştırdı

21
Trakya Birlik Yönetim Kurulu Başkan Vekili Hilmi Kahraman ve Kadriye Kahraman’ın oğlu Ali ile. Çiğdemli Köyü eski Muhtarı Hüseyin Var ve Nurten Var’ın kızları Işıl 30 Mayıs 2014 Cuma günü Çiğdemli Köyü’nde Kına Gecesi töreninden sonra, 31 Mayıs 2014 Cumartesi günü akşamı da Babaeski Tansa Yazlık Düğün Salonu’nda muhteşem bir düğün töreniyle hayatlarını birleştirdiler.
HABER MERKEZİ
Trakya Birlik Yönetim Kurulu Başkan Vekili Hilmi Kahraman ve Kadriye Kahraman’ın oğlu Ali ile. Çiğdemli Köyü eski Muhtarı Hüseyin Var ve Nurten Var’ın kızları Işıl 30 Mayıs 2014 Cuma günü Çiğdemli Köyü’nde Kına Gecesi töreninden sonra, 31 Mayıs 2014 Cumartesi günü akşamı da Babaeski Tansa Yazlık Düğün Salonu’nda muhteşem bir düğün töreniyle hayatlarını birleştirdiler.
Çiğdemli Köyü’ndeki Kına gecesi törenlerinde görülmemiş bir kalabalığa ev sahipliği yaptı. Trakya Birlik Yönetim Kurulu Başkan Vekili Hilmi Kahraman’ın sevenlerinin yoğun bir katılım gösterdiği Kına gecesi törenlerine dünürü Eski Muhtar Hüseyin Var’ın da sevenleri katılınca Çiğdemli Köyü Meydanı davetlilerin araçlarına yetmedi.
* Vekil Av. İsmail Kaşdemir’de düğün törenlerindeydi
Başkan Kahraman’ın damadı Çanakkale Milletvekili Av. İsmail Kaşdemir’in de Kına Töreni’ne katılması ve düğün alanında davetlilerle oyun havalarına eşlik etmesi geceye ayrı bir renk katmış oldu. 31 Mayıs Cumartesi günü Öğle saatlerinde Pancarköy’den hareket eden yüzlerce araçtan oluşan Gelin Alıcı Konvoyu’nun bir ucu Çiğdemli Köyü’ne vardığında diğer ucu Nadırlı Köyü sınırları içindeydi.
* Gelin kızının kucağına oturan annesi ikram edilen şekeri yedi
Çiğdemli Köyü’nde Anne Nurten Var’ın kızını gelin etme töreni köy geleneklerine göre yapıldı. Baba evinden annesinin kolunda alkışlarla çıktı. Daha sonra dışarıda hazırlanan sandalyede yerini alan Annesinin kucağına oturup elinden şeker yedi. Anne gelin yer değiştirip, Gelinin kucağına annesinin oturup kızının ikram ettiği şeker yemesi birçok kişinin ilk defa gördüğü bir gelenekti.
* Başkan Kesimoğlu ve Vekil Dibek de düğündeydi
31 Mayıs gecesi Işıl ve Ali Kahraman’ın düğün törenine; başta Kahraman ve Var aileleri olmak üzere Trakya Birlik Yönetim Kurulu Başkanı Rafet Sezen, Trakya Birlik Genel Müdürü Adnan Tekçe, Trakya Birliğe bağlı birçok Kooperatif Başkanları  ve yönetimleri ve Müdürleri ile Türkiye Genelindeki Depo Müdürleri, CHP Kırklareli Milletvekili Av.Turgut Dibek, AK Parti Çanakkale Milletvekili İsmail Kaşdemir, Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu, CHP Babaeski İlçe Başkanı Fikri Karaca, Babaeski Belediye Başkanı Av. Abdullah Hacı, Büyükmandıra Belediye Başkanı Sertaç Balyemez, Karahalil Belediye Başkanı Dindar Seçen, Kırklareli, Kırklareli İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Ali Dermenci, AK Parti Babaeski İlçe Başkanı Ali Gencal, AK Parti Kırklareli Belediye Başkan Adayı Selahattin Minsolmaz, CHP Eski Lüleburgaz İlçe Başkanı Türabi Kayan, Babaeski İl Genel Meclis Üyeleri Şahin Arslan, Vedat Dal ve Sibel Çınar, Babaeski Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Fahrettin Özün, Babaeski Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sebahattin Öner, Kırklareli Ziraat Odası Başkanı Ekrem Saylan, Babaeski Ziraat Odası Başkanı Mehmet Atalay, Alpullu Belediye Başkanı Saim Kırcı, Eski Alpullu Belediye Başkanı Ahmet Durgun, Soylu Emlak Yönetim Kurulu Başkanı Kadir Tolga Soylu, Trakya’da Yeşilyurt Gazetesi Köşe Yazarı Özkan Başaran, Av. M. Haluk Tezsezer,  Emlak Danışmanı Yılmaz Servis, Alpullu Şeker Fabrikası Müdürü Fikri Cömert, Şeker – İş Sendikası Alpullu Şube Başkanı Orhan Saltık, Kırklareli İl Mahalli İdareler Müdürü Alaeddin İkican, Eski Milli Hakem Ülkü Tırpancı, THK Babaeski Şube Başkanı DHA  Muhabiri Metin Karakuş, Köy ve Mahalle Muhtarları ile Dernek ve Oda Başkanları  ve binlerce seveni katıldı.
Işıl ve Ali Kahraman’ın düğün merasiminde, sevenleri genç çiftlere hediyelerini verebilmek için düğün salonu girişinde uzun kuyruklar oluşturdular.  Başkan Kahraman başta olmak üzere Gelin ve Damat Konukları kapıda karşıladılar.  Başkan Hilmi Kahraman’ın başını çektiği Düğün Aileleri Gelin ve Damat’a konuklarını kapıda karşıladılar. Düğüne daha fazla zaman kalması adına takılar da kapıdaki karşılama esnasında yapılmış oldu. Uzun takı kuyruğu gecenin geç saatlerine kadar bitmedi. Takı Merasimi devam ederken Çanakkale’den gelen 2 ekip Halk oyunlarını sergiledi. Takı merasiminden sonra Işıl ve Ali Kahraman çifti düğün salonuna alkışlar eşliğinde giriş yaptılar.
* Nikahı Babaeski Belediye Başkanı Abdullah Hacı kıydı
Işıl ve Ali Kahraman sevenlerine muhteşem bir açılış dansı gösterisi ile düğünü başlattılar. Açılış dansından sonra nikâh töreni gerçekleşti. Genç çiftlerin nikâhları Babaeski Belediye Başkanı Av. Abdullah Hacı tarafından kıyıldı. Çanakkale Milletvekili Av. İsmail Kaşdemir’in de Şahitlik yaptığı Nikah töreninde, Başkan Hacı’nın kısa konuşmasından sonra Işıl ve Ali ömür boyu sürecek evlilikleri için “EVET”lerini yüksek sesle tüm sevenlerinin huzurunda haykırdılar. Daha sonra Nikah defterine imzalarını attılar. Babaeski Belediye Başkanı Av. Abdullah Hacı evlilik cüzdanını takdim etmek üzere Kırklareli Milletvekili Av. Turgut Dibek ve Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu’nu nikâh platformuna davet etti.
* Başkan Kesimoğlu’ndan Genç Çiftlere Tavsiyeler
Başkan Kesimoğlu, Ali Kahraman’a çok özel bir tavsiyede bulundu; “Sevgili kardeşim Ali, evde her zaman son sözü erkekler söyler, bunu sakın unutma. Bu son sözde “Peki karıcım” olur. Sende böyle yaparsan hiçbir sıkıntı olmaz” dedi. Başkan Kesimoğlu’nun bu tavsiyesi tüm katılımcılardan alkış aldı.
* Başkan Hacı’dan “Mutluluk Reçetesi”
Başkan Hacı’da son olarak çiftleri her kesin huzurunda karı-koca ilan ederken mutluluğun reçetesini çiçeği burnunda yeni çiftlere şöyle aktardı; “Değerli kardeşlerim Işıl ve Ali özellikle evlilik hayatınızda mutlu olmak istiyorsanız kayın validelerinizi çok sevin. Birbirinizin annelerini ne kadar çok severseniz o kadar daha çok mutlu olursunuz” diyerek mutluluğun reçetesini genç çiftlere verdi.
* Nikah Cüzdanını Vekil Turgut Dibek verdi
Belediye Başkanı Abdullah Hacı’nın konuşmasını tamamlamasından sonra kısa bir konuşma da CHP Kırklareli Milletvekili Av. Turgut Dibek yaptı.  Vekil Dibek’te genç çiftlere ömür boyu mutluluklar dileyerek evlenme cüzdanlarını takdim etti.  Nikâh töreninin ardından Işıl ve Ali düğün pastalarını alkışlar eşliğinde keserek, önce birbirlerine daha sonra tüm sevenlerine ikram ettiler.
Düğün Piyanist Levent Çetinkol’un birbirinden güzel yaptığı müzikler eşliğinde geç saatlere kadar devam etti.
Trakya Birlik çalışanlarının da ter döktüğü düğün töreninde, Başkan Hilmi Kahraman ve ailesi oyun havalarında konukları piste davet ederek düğünü neşelendirdiler. Damat Ali Kahraman’ın Harmandalı oyununu sergilemesi gecenin unutulmayacak anılarındandı.
Babaeski’de Binlerce kişinin katlım sağladığı bir düğünü tarih yazmadı. Hilmi Kahraman Sevgisi CHP ve AK Parti’lileri Oğlu Ali Kahraman’ın Evlenme Düğünü’nde buluşturdu. Binlerce kişinin katıldığı törenlere sayısız kutlama mesajı geldi. Sevgi patlamasının yaşandığı düğün töreninde her siyasi görüşün yanı sıra toplum katmanlarının tüm yelpazelerinin de buluştuğu bu Cemiyet uzun süre konuşulacak. Hilmi Kahraman’ı bu mutlu gününde yalnız bırakmayan ve sevincini paylaşan binlerce seveni “Babaeski Türkiye çapında Bir Marka yetiştirdi, Hilmi Kahraman ile gurur duyuyoruz” diyerek bağrına bastı.
Cankurt Medya Grup Çalışanları olarak bizlerde Işıl ve Ali Kahraman’a ömür boyu mutluluklar dileriz. (Özkan Başaran)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here