“Her kurum Hizmet İçi Eğitimi’ne önem vermeli”

9
* Kırklareli İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ziya Eser; “Her kurum malına sahip çıkmalı. Ne türlü ihtiyaçları olduğunu bilmeli. Bunun içinde personellerine hizmet içi eğitimlerini vermelidir” dedi.
HABER MERKEZİ
Kırklareli İl Özel İdaresi’nde görev yapmakta olan personelleri; İçişleri Bakanlığı Bilgi İşlem Daire Başkanlığı tarafından yürütülmekte olan E-içişleri Projesi kapsamında Yerel Yönetim Modüllerinden biri olan Taşınır Mal Modülü’nün 2013 yılı veri girişlerinin ne şeklide yapılacağı konusundaki hizmet içi eğitimler başladı.
23 Mayıs 2013 Cuma günü saat 09.00’de Kırklareli İl Özel İdaresi Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen eğitimlerin ilkine katılan Genel Sekreter Ziya Eser yaptığı konuşmasında eğitimin işleyişi ile ilgili olarak katılımcılara bilgiler verdi.
Eser, her kurumun malına sahip çıkması gerektiğini belirterek; “Kuruma ne girdi, ne çıktı, neyi var, neye ihtiyaçları var olunduğu mutlaka bilinmelidir. Bunun içinde bunları kayıt altına alacak personellerin eğitimden geçirilmesi gerekmektedir. Avrupa’nın en önem verdiği şey Hizmet İçi Eğitimler’dir. Bizde bundan sonra sık sık bu eğitimleri yapacağız. Personelimiz mutlaka bu eğitimlere katılmalı v e en iyi şekilde değerlendirmelidir. Bu eğitimler ile İl ve İlçi Özel İdarelerimizin işlemlerinin daha sağlıklı, doğru ve hızlı bir şekilde yapılacağına inanıyorum” dedi.
Hizmet İçi Eğitimi; Mali Hizmetler Müdürü Engin Marmara, Ayniyat Saymanı Süleyman Kolçular ve Ayniyat Görevlisi Erkan Dalboy verdi. Eğitimde;  İçişleri Bakanlığı Bilgi İşlem Daire Başkanlığı tarafından yürütülmekte olan E-içişleri Projesi kapsamında; “Özel İdarenin Taşınır Varlıklarının Envanter Kayıtları”, “Cetvel Tanıtımları”, “Defter Kayıtları” konuları işlendi. 
09.00-17.00 saatleri arasında verilen eğitimlere; Kırklareli Merkez, Lüleburgaz, Vize, Babaeski Özel İdareleri ve Hizmet Birim Müdürlükleri’nde görevli bulunan 16 Birim Yetkilisi ve Taşınır Kayıt Kontrol Yetkilisi katıldı. (Savaş Eskici) 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here