“Hepimiz engelli adayı olduğumuzu unutmamalıyız”

16
Kırklareli Engelliler Yaşam Derneği Yönetim Kurulu ve üyelerinden oluşan 13 kişilik heyet Kırklareli Valisi Mustafa Yaman’ı makamında ziyaret etti.
HABER MERKEZİ
Kırklareli Engelliler Yaşam Derneği Yönetim Kurulu ve üyelerinden oluşan 13 kişilik heyet Kırklareli Valisi Mustafa Yaman’ı makamında ziyaret etti. Derneğin ve engellilerin sorunları hakkında bilgi verildi. Yapılabilirlikler konusunda görüş alış-verişinde bulunuldu.
Yapılan görüşme ile ilgili olarak Dernek Başkanı Behice Köseoğlu şunları kaydetti:
“Engellilerin yaşam alanlarını genişletmek, her yere erişimlerini kolaylaştırmak, ailelerinin ve kendilerinin toplumla daha iç içe olmaları konusunda neler yapıla bilirler konuşuldu. Engellilerin yaşam alanını genişletmek iç neler yapıla bileceği konusunda görüşülmek için Defterdarımız Sacide Şakar’a yönlendirdi. Engellilere tekerlekli sandalye temini konusunda yardımcı olabilecek yerler konusunda görüş bildirdi. Derneğimiz üyelerinden ms hastası genç arkadaşımızın emeklik problemi ve çözüm yolları görüşüldü. Sayın Valimizle toplantımıza Milli Eğitim Müdürümüz İbrahim Korkmaz da katıldı. 22 yaş üzerindeki, artık Milli Eğitim olanaklarından yararlanamayan sokağa çıkmış, eğitilmiş, sosyalleşmiş, engellilerin tekrar eve kapatılmamaları için neler yapılmalıdır ve olanaklar nasıl zorlanmalıdır diye görüş alış verişinde bulunuldu. “Hepimiz Bir Engelli Adayıyız” Sloganı üzerine konuşulup, çok çalışmaya karar verildi.” (Savaş Eskici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.