Hem rakipleri hem de zorluklarla mücadele ediyorlar

13
* Kırklareli Bedensel Engelliler Basketbol Takımı, evinde konuk ettiği Adana Engelliler Spor Kulübü’ne 61-72 yenildi.
STAD: Kırklareli Kapalı Spor Salonu
KIRKLARELİ BEDENSEL ENGELLİLER: Mehmet Arpak, Başar Koç, Barış Tunca, Metehan Yılmaz, Ümit Bebe, Osman Kahraman, Metin Eker, Bekir Çetin.
ADANA ENGELLİLER SPOR KULÜBÜ: M. Cem Cerit, İsmail Doğan, İlker Yenigün, Uğur Tok, Hakan Tülay, Hakan Güngör, Samet Yıldırım, Narin Uluç, Pınar Sezer.
1. PERİYOT: 14-24
2. PERİYOT: 24-44
3. PERİYOT: 38-55
MAÇ SONUCU: 61-72 
HABER MERKEZİ
Türkiye Bedensel Engelliler Tekerlekli Sandalye Basketbol 1. Ligi’nde Kırklareli’ni tüm imkansızlıklara rağmen gururla temsil etmeye çalışan Kırklareli Bedensel Engelliler Basketbol Takımı Lider Adana Engelliler Spor Kulübü ile yaptığı maçtan 72-61 mağlup ayrıldı.
22 Nisan 2012 Pazar günü saat 13.00’te Kırklareli Kapalı Spor Salonu’nda oynanan maçı izlemeye sadece 20 civarında seyirci gelirken, protokolde sadece Kırklareli Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Spor Şube Müdürü Ümmühan Bulut ile Kulüp yöneticileri yer aldı.
 Maçın ilk 4 dakikası başa baş geçen karşılaşmada Adana ekibi üst üste attığı basketlerle rakibine fark yapmaya başladı. Kırklareli ekibi bu basketlere karşılık veremeyince 1. periyot 24-14 Adana ekibinin üstünlüğü ile tamamlandı. 2. periyoda da hızlı başlayan Adana ekibi attığı basketlerle aradaki farkı açtı. Kırklareli ekibinin attığı basketlerin sayı olmaması üzerine Adana ekibi ilk yarıyı 20 sayı fark ile 44-24 önde tamamladı.
3. periyoda daha hızlı ve daha istekli başlayan taraf Kırklareli ekibi oldu. Aradaki far bir ara 6 sayıya kadar düştü ancak, Adana ekibi bu farkın daha da düşmesini engelleyerek, aradaki farkı tekrardan yukarı çekerek 3. periyodu 55-38 önde kapattı. Maçın 4. periyodunda da aradaki farkı azaltmak için büyük mücadele sergileyen Kırklareli ekibinin bütün çabaları yetersiz kaldı. Kırklarelispor ekibi maçtan 72-61 yenik ayrıldı. (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here