Haziran’da KURBAN vermedik

2
* Kırklareli Valiliği İl Emniyet Müdürlüğü Haziran Ayı Trafik Düzenleme ve Denetleme Faaliyetleri’ni açıkladı. 92 Trafik Kazası’nda 83 vatandaşımız yaralandı.
HABER MERKEZİ
Trafik güvenliğinin arttırılması ve korunması için Kırklareli Valiliği gözetim ve denetiminde İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Trafik Ekipleri tarafından 2015 Yılı Haziran Ayı içerisinde toplam 18 bin 234 acı kontrol etti. Bunlardan kusurlu bulunan 2 bin 689 araca da idari para cezası tatbik edildi.
Diğer çalışmalarla ilgili olarakta şunlar kaydedildi:
“Haziran Ayı içerisinde yapılan denetimler sonucunda kusurlarından dolayı 283 Araç trafikten men edilirken, 42 sürücünün ehliyetine el konuldu. Trafik Kuralları’na uyulmaması nedeniyle 2015 yılı Haziran Ayı içerisinde ilimiz sınırlarında toplam 31 Maddi Hasarlı, 61 Yaralamalı olmak üzere toplam 92 Trafik Kazası meydana geldi. Meydana gelen bu kazalarda 83 vatandaşımız yaralandı. 30 Mayıs 2012 günü yapılan Karayolu Güvenliği Yüksek Kurulu’nun 3. toplantısında kabul edilen ‘Karayolu Trafik Güvenliği Stratejisi ve Eylem Planı’ çerçevesinde, İlimizde her gün ekiplerimizce farklı zaman aralıklarında araç sürücülerine yönelik eğitim ve bilinçlendirme faaliyetleri yürütülmektedir.   Yapılan bu eğitim ve bilinçlendirme faaliyetleri yanı sıra denetleme faaliyetlerine de devam edilmekte olup, 2015 Yılı Haziran Ayı içerisinde yapılan kontrollerde Bin 541 araç sürücüsüne ‘Hız limitlerini İhlalden’, 29 araç sürücüsüne ‘Emniyet Kemeri Takmamaktan’ dolayı trafik idari para cezası tatbik edildi.
Ayrıca 2012/16 Sayılı Başbakanlık Genelgesi ile Karayolu Trafik Güvenliği Stratejisi ve Eylem Planı ile ülkemizde meydana gelen trafik kazaları sonucu ölümlerin %50 oranında azaltılması hedeflenmiş, Ülkemizde ve İlimizde meydana gelen kazalar analiz edildiğinde ölümlü ve yaralamalı kazaların birçoğunun hızdan kaynaklandığı tespit edilmiş olup, Başbakanlık Genelgesi kapsamında kazaların azaltılması için verilen hedefler doğrultusunda, İlimiz Merkezinde İnönü Caddesi, Kurtuluş Caddesi, Edirne Caddesi, Eriklice Caddesi üzerinde sabit olarak çevirme yapmaksızın,  şehir içindeki diğer bütün güzergâhlarda ise seyir halinde radarla hız denetimleri her gün aralıklı olarak ekiplerimizce yapılmaktadır 
Yıl içerisinde İlimiz genelinde ağırlıklı olarak eğitim ve bilinçlendirme faaliyetleri ile hız ve emniyet kemeri denetimlerini arttırarak trafik kazaları sonucu meydana gelen yaralanma ve ölümlerin azaltılması, vatandaşlarımızın huzur ve güven içerisinde seyahat etmeleri amaç edinilmiştir.” (Savaş Eskici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here