Hazin Veda

13
Türkiye Kupası 1. kademe maçında Kırklarelispor sahasında Eyüpspor’a 2-1 mağlup olarak elendi.
Kırklarelispor 1-Eyüpspor 2
Haber Merkezi
Kırklarelispor Türkiye Kupası 1. kademe maçında taraftarını hayal kırıklığına uğrattı. Bariz hakem hatalarının gözlendiği maçta hakemin verdiği ‘uydurma penaltı’ Kırklareli’nin bir üst tur hayallerini suya düşürdü.
Beşinci dakikada Kırklarelispor Recep Serkan Çetintaş’ın attığı golle karşılaşmada 1-0 öne geçti. Golden sonra toparlanan Eyüpspor, maçta baskısını artırarak 6. ve 12. dakikalarda kaçırdığı gollerden sonra 24. dakikada Ali Cansun Begeçarslan’la beraberliği sağladı. 
Daha sonra Kırklarelispor oyunda dengeyi kurdu. Karşılıklı ataklar neticesinde taraflar skoru değiştirmeyi başaramadı. İlk yarı 1-1’lik sonuçla bitti.
İkinci yarının başlamasıyla rüzgarı da arkasına alan Kırklarelispor peş peşe gollük pozisyonlara girdi. Fakat bir türlü sonuç alamadı. Eyüpspor da kontra ataklarla cevap vermeye çalıştı. Fakat maç 1-1 berabere bitti.
Kupa statüsü gereği maç sonunda galip taraf olması gerektiği için maç uzatmalara gitti. 
Dakikalar 93’ü gösterdiğinde herkesin şaşkın bakışları arasında hakemin penaltı noktasını gösterdiği gözlendi. Bu penaltı kararına Eyüpsporlular dahi şaşırdı. Penaltı atışını kullanmak üzere topun arkasında geçen Eser Yayla vuruşu gole çevirip Eyüpspor’u galibiyete taşıdı. Maç da Eyüpspor’un 2-1’lik galibiyetiyle sonuçlandı. Eyüpspor kupada yoluna devam ederken Kırklarelispor hazin bir şekilde kupaya veda etmiş oldu. (ys)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here