Hayvancılık desteklemesi müracaatları sona eriyor

15
Hayvancılık desteklemesi müracaatları sona eriyor

Hayvancılık desteklemeleri kapsamında Anaç Sığır Desteklemesi ve Buzağı Desteklemesi 31 Aralık 2009 tarihinde sona erecek.

"Anaç Sığır Desteği; Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği üyeleri için 275 TL, Süt Üreticileri Birliği ve Hayvancılık Kooperatifi üyeleri için 225 TL olarak açıklandı. Anaç Sığır Desteğinden yararlanmak için; yetiştiricilerin bağlı bulundukları yetiştirici örgütlerine, (Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği, Süt üreticileri Birliği, Tarımsal Hayvancılık Kooperatiflerine) dilekçe ile başvurmaları gerekmektedir" denildi.

Yetiştirici örgütlerinin, başvuruları bulunan üyelerinin listeleri ve icmal hazırlama yetki belgeleri ile birlikte 31 Aralık 2009 tarihine kadar, Tarım Il Müdürlüğü’ne dilekçe ile başvurmaları gerekiyor.

Hayvancılık kooperatifleri ildeki üst örgütleri aracılığı ile müracaat edecekler. Buzağı Desteği; 2009 yılı içinde, suni tohumlamadan doğan buzağılar için 60 TL, Brucella S-19 aşısı yapılmış dişi buzağılar için 80 TL, olarak açıklandı.

Buzağı Desteğinden yararlanmak için, Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği üyesi yetiştiriciler birliklerine, üye olmayanlar ise 31 Aralık 2009 tarihine kadar, Tarım Il ve Ilçe Müdürlüklerine müracaat edecekler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.