Hayrabolu ve Malkara’da Cumhuriyet Bayramı Satranç Turnuvası düzenlendi

100
Hayrabolu ve Malkara İlçesinde, Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında, Cumhuriyet Bayramı Satranç Turnuvası düzenlendi.
HABER MERKEZİ
Hayrabolu’da, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Tekirdağ Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve Hayrabolu Belediye Başkanlığı tarafından, Belediye Çay Bahçesi’nde düzenlenen turnuvaya, 34 sporcu katıldı.
Turnuva sonucunda, erkekler kategorisinde, Fatih Çayır birinci, Siyami Mert Atak İkinci ve Ahmet Efe Kara üçüncü oldu. Kızlar kategorisinde ise, Gamze Kocakaya birinci, İrem Şahin ikinci, Elif Betül Sürücü ise üçüncü oldu.
 Turnuvada dereceye giren sporculara ödülleri,  29 Ekim Cumhuriyet  Bayramı’nda verilecek.
Malkara’da da, Türkiye Satranç Federasyonu Malkara İlçe Temsilciliği ile Malkara Belediyesinin ortaklaşa düzenlediği turnuva, Kültür Sarayı Malkara Satranç Eğitim Merkezi salonunda gerçekleşti.
Minikler kategorisinde 35, küçükler kategorisinde de 21 lisanslı sporcu olmak üzere 56 satranç sporcusunun katıldığı turnuvada, Evciment Küntaş, Hasan Akçay ve Sevdican Doğan hakemlik yaptı.
  İki gün süren turnuva sonucunda "Minik Kızlar" Kategorisinde Selenay Işık birinci, Aleyna Doru ikinci, Cansu Baykuşlar üçüncü, "Minik Erkekler" Kategorisinde Mustafa Uysal birinci, Fatihcan Güven ikinci, Yiğiter Çakır üçüncü oldu. "Küçük Kızlar" kategorisinde ise Beyza Kurubaş birinci, Melis Doluca ikinci, Sezin Çetin üçüncü, "Küçük Erkekler" kategorisinde de Umut Başaran birinci, Muhammed Diyar Müjdeci ikinci, Mustafa Çimen üçüncü oldu.
Turnuvada dereceye giren sporculara ödülleri,  29 Ekim Cumhuriyet  Bayramı’nda verilecek. (aa)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here