Havalar ısndı, Pazar hareketlendi

13
* Kırklareli merkezde kurulan 2 pazardan biri olan Cumartesi Pazarı’nda , havaların yumuşamasından dolayı yaşanan yoğunluk pazarcı esnafını sevindirdi.
HABER MERKEZİ 
Kırklareli merkez ilçe Karacaibrahim Mahallesinde kurulan Cumartesi Pazarı hareketli geçti. Havaların soğuk olmasından dolayı rağbet görmeyen Pazar bu hafta güneşin yüzünü göstermesiyle şenlendi. Vatandaş güzel havayı fırsat bilerek erken saatlerde ev ihtiyaçlarını karşılamak için Pazar alışverişini yapmaya başladılar.
Vatandaşın pazara ilgisi ise pazarcı esnafını yüzünü güldürdü.  Kırklareli’nin iki Pazarın’ndan biri olan Cumartesi Pazarı’na vatandaşların bu hafta büyük ilgi gösterdiğini söyleyen pazarcılar; Bu hafta son zamanların en hareketli Cumartesi Pazarından biri yaşandı. Genellikle vatandaşlar Cumartesi Pazarına bu kadar ilgi göstermiyorlardı.   Evlerindeki eksikleri gidermek için birçok vatandaş pazarı tercih etti. Pazardaki fiyatlar çok uygun, bu yoğunluk birazda ondan kaynaklanıyor. Konfeksiyon bölümde de bu hafta yoğunluk başladı. Bayramda yeni giysiler almak için Konfeksiyon Bölümüne uğrayan vatandaşlar Bayramlık giysilerin almaya başladı dedi. 
Meyve sebze bölümüne yoğun ilgi
Havaların soğumasıyla birlikte mevsim meyve sebzeleri rağbet gördü. Fiyatların çom pahalı olmadığı söyleyen vatandaşlar, taze olarak istedikleri fiyatta ürün bulabildikleri için pazarı tercih ettiklerini dile getirdiler.
*Yağmurlar yeşilliliklerin fiyatını yükseltti
Son zamanlardaki yağışlı havanın marul, tere, maydonoz gi.bi ürünlerin fiyatlarında yükselme yaptığını söyleyen esnaf buda tezgahlara yansıyor dedi.  Pazarcı Esnafı  bu hafta Cumartesi Pazarı’ndaki yaşanan yoğunluğun yüzlerini güldürdüğünü söyledi.(Derya Atkoşan)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here