Halit Kök; “İl Genel Meclis Üyeliği için henüz bir karar vermedim”

28
Halit Hayvancılık Ziraat İnş. San. ve Tic. Ltd. Şti sahibi Halit Kök, 1986 yılından bu güne kadar Kırklareli’ye hizmet veren bir kuruluşun sahibi. Halit Hayvancılık Zooteknist……..
HABER MERKEZİ
Halit Hayvancılık Ziraat İnş. San. ve Tic. Ltd. Şti sahibi Halit Kök, 1986 yılından bu güne kadar Kırklareli’ye hizmet veren bir kuruluşun sahibi. Halit Hayvancılık Zooteknist Ziraat Mühendisleri, Proje Uzmanı ve Ara Elemanlar ile Kırklareli’de çalışmalarını sürdürüyor.
Yıllardır Kırklareli’de iş istihdamı sağlayan, köylüyü çiftliklere ezdirmemek, köylerden kente göçü engelleyip, gençlere bulundukları yerde iş istihdamı sağlamak ve köylünün topraklarının satılmasının engellenmesi için sürekli mücadele veren, müteşebbis iş adamı Halit Kök’ün İl Genel Meclis Üyeliği’ne Aday Adayı olacağı söylentilerinden sonra, konu hakkında kendisiyle görüştük.
İş Adamı Kök, bu söylentilerin kendisine de ulaştığını, vatandaşın sürekli aday adayı olup olmayacağını sorduklarını belirterek, gazetemize şu açıklamada bulundu;  “Ben uzun yıllardır Kırklarelili üreticinin hakları için her platformda mücadele veriyorum. İl Genel Meclisi üyeliği için teklif de alıyorum. Henüz bu konuda karar vermedim. Sanıyorum müracaat süresi önümüzde ki hafta sona eriyor. Çevremde ki eş, dost ve birçok Kırklarelili İl Genel Meclisi Üyesi olmamı istiyorlar; “Bu makama gelirsen, köylüye ve üreticiye daha fazla katkı sağlayacağına, onların kazanımlarını arttıracağına inanıyoruz” diyorlar. 
 Bana olan güvenlerinden dolayı herkese teşekkür ediyorum. Ancak henüz böyle bir karar vermedim. Böyle bir karar verirde bu makama gelebilirsem, köylüye, üreticiye ne kadar katkı sağlayacağımın muhasebesini iyi yapmam gerekir. İl Genel Meclisi üyeliği için bir karar verirsem söz veriyorum bunu  ilk sizinle paylaşacağım” dedi. 
Halit Kök, Firmalarının Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlükleri, Kaymakamlıklar, Tarımsal Kalkınma Kooperatifleri Sosyal yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları, Ziraat Bankası-Ziraii Kredi destekli talepler doğrultusunda Sertifikalı Damızlık Süt Sığırcılığı (Holstein Frısıen) Damızlık Et Sığırcılığı (Montofon), Damızlık Koyun (Kıvırcık, Sakız, Merinos, Karayaka, İvesi, Akkaraman) birinci elden alım-satımı gerçekleştirdiğini, Çiftlik Geliştirme Projeleri, Yem Hazırlama ve tedariği dahil olmak üzere hayvancılıkla ilgili tüm projelerde çalışmalarını sürdürdüklerini söyledi. (Faruk Ceylan)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here