HAK Medikal’den engellilere anlamlı bağış

6
Kırklareli merkez ilçede 2004 yılından beridir Medikal Malzeme Satış işini yapan HAK Medikal’in sahibi Hakan Aytaç Kaya’dan Engelliler Haftası’nda Türkiye Sakatlar Derneği (TSD) Kırklareli Şubesi’ne anlamlı bağış. 

HABER MERKEZİ
10-16 Mayıs tarihleri Engelliler Haftası olarak kutlanıyor. Bu hafta içerisinde çeşitli etkinlikler düzenlenerek yapılan ziyaretlerde engellilerinde bu toplum içerisinde var olduğu, onların da diğer kişilerin haklarına sahip olduğu konusunda çeşitli bilgilendirmelerde bulunuluyor. Kimileri de bu konuya gösterdikleri hassasiyet ve duyarlılığını yaptığı bağışlarla gösteriyor.
Kırklareli merkez ilçede 2004 yılından bu yana Madikal Malzeme Satış işi yapan HAK Medikal’in sahibi Hakan Aytaç Kaya’da engellileri bu mutlu günlerinde yalnız bırakmadı. Kırklareli merkez ilçede 2006 yılından bu yana özürlülerin her türlü sorununa çözüm bulan Türkiye Sakatlar Derneği (TSD) Kırklareli Şubesi’ne 1 adet tekerlekli Sandalye, 1 adet Hareketli Wolker ile 1 çift Koltuk Değneği bağışladı.
Şube Başkanı İrfan Özeklioğlu’na bağışladığı malzemeleri teslim eden Kaya şunlarız kaydetti:
“Öncelikle tüm engellilerimizin haftasını kutluyorum. Herkesin bir engelli adayı olduğunu unutmaması gerekir. Toplumuzda yaşayan tüm engellilerin sorunlarının çözümünde çaba sarfetmek bizlerin görevidir. Bizler onların önündeki sorunlar değil, onların bu sorunlarının çözümünün birer parçası olmamız gerekir. Engelsiz bir toplum için eğitime destek verelim. Engelli insanlarımızın her an yanında olan bütün yaşantısını onlara adayan, her şeylerini onlar için seferber eden aile bireylerine de destek olmalıyız.”
Şube Başkanı İrfan Özeklioğlu’da herkesin özürlülere karşı duyarlı olması gerektiğini belirterek, Hakan Aytaç Kaya yapmış olduğu bağışlardan dolayı teşekkür etti. (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here