Hafta sonu Yağmur, ardından Kar geliyor

14
 Kırklareli hafta sonun yağılı bir havada geçirmeye hazırlanırken, 29 Aralık 2014 Pazartesi günü hava sıcaklığının düşmesiyle birlikte yağmur şeklinde görülen yağıların yüksek kesimlerde Kar’a dönüşmesi bekleniyor. 
HABER MERKEZİ 
Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün yaptığı son değerlendirmeye göre Kırklareli hafta sonu yağışlı havanın etkisi altına girecek. Yapılan son değerlendirmeye göre önümüzde 2 boyunca yağış beklenmezken, Kırklareli 26 Aralık 2014 Cuma günü yeni bir yağışlı havanın etkisi altına girecek. Kırklareli’de bugün hava puslu olurken en yüksek sıcaklık 14 derece, en düşük sıcaklık ise 4 derece olması bekleniyor. 25 Aralık Perşembe günü gökyüzü çok bulutlu olurken,  hava sıcaklığında önemli bir değişiklik beklenmiyor. 2 günü yağışsız geçirecek olan Kırklareli’de 26 Aralık Cuma günü yağışlar tekrar başlayacak. Cuma günü hava sıcaklığında 2 derece düşüş meydana gelirken en yüksek hava sıcaklığı 12 derece olması bekleniyor. 27 Aralık Cumartesi günü sıcaklıklarda düşüş devam edecek. Cumartesi günü yağmur devam ederken en yüksek hava sıcaklığı 10 derece olması bekleniyor. Kırklareli’de haftanın son günü hava soğuk olacak. Kırklareli’de Pazar günü en yüksek sıcaklık 6 derece olurken, yüksek kesimlerde yağışların Karla Karışık yağmura dönmesi bekleniyor. 
* Yeni haftada kar geliyor 
Kırklareli’de haftanı ilk günü olan 29 Aralık 2014 Pazartesi günü kar geliyor. Yapılan son değerlendirmeye göre Kırklareli’de görülen yağmurların hava sıcaklığının düşmesi ile yüksek kesimlerde kar’a dönüşmesi bekleniyor. Yaklaşık bir hafta sürecek yağışlar birlikte Kırklareli yeni yıla soğuk ve yağışlı havayla girmesi bekleniyor. (Kadir Sinici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here