Güzel hava vatandaşı pazara çıkarttı

11
22 Aralık 2010 Çarşamba günü kurulan Çarşamba pazarı havanında güneşli ve güzel olması ile birlikte hareketli bir gün geçirdi.

HABER MERKEZİ
Özellikle giyim reyonlarında uygun fiyatlara satılan örgülük yünler hanımlar tarafından büyük rağbet gördü. Meyve ve sebze reyonlarına ilgi gösteren vatandaşlar son birkaç aydır kilosunu 1 TL’den aldıkları Elma’yı bu hafta kilosu 1.50 TL’den aldı. Pazaryerinde Mandalina dikkat çeken ürünler arasında yer aldı. Her tezgahta satışa sunulan Mandalinalar kimi tezgahta kilosu 1 TL’ye, kimi tezgahta kilosu 75 Kuruşa, kimi tezgahta da kilosu 50 Kuruşa dahi satıldı.
* Vatandaş Domates’in 1.50 TL olmasından memnun
Yaklaşık 3 ay öncesine kadar kilosu 10 TL’den satılan Domates, bu hafta pazaryerinde kilosu 1.50’den satıldı. Domates’i uygun fiyatlardan almanın mutluluğunu yaşayan vatandaşlar; “Domates fiyatları beklediğimiz seviyelerde satılmaya başladı. Dal gelirlinin sofrasından hiç eksik olmayan fakat bir ara sadece zenginlerin sofrasında görülecek tarzda satılan Domates bundan böyle bu fiyatlarda satılması bizleri mutlu edecektir.” şeklide konuşarak fiyat indiriminden dolayı duydukları memnuniyeti dile getirdiler.
* Pazarda İri Hamsi bereketi
Her Çarşamba olduğu gibi bu Çarşamba’da da balık tezgahlarının önü hiç boş kalmadı. Evlerine balık götürmek isteyen vatandaşlar özellikle tezgahlardaki iri Hamsileri kilosu 7 TL’den satın alıp evlerine götürdü. (c.s.)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here