Gurur ve coşkuyla kutlayacağız

7
* “19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı”nı Kırklareli’de Vilayet Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı önünde ve Festival Alanı’nda değişik etkinliklerle kutlanacak
HABER MERKEZİ
T.C. Kırklareli Valiliği Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü koordinesinde gerçekleştirilecek olan “19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı” kutlama törenlerinde Kırklareli’de ilk olarak bugün saat 09.30’da Vilayet Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı’na çelenk sunumun ardından Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımız okunacak. Çelenk Sunma törenine başarılı sporcular önde olmak kaydıyla Kırklareli Üniversitesi (Sporcu ve Spor Sever Gençler), Orta Dereceli Okulların Spor Kulüpleri, Amatör Spor Kulüpleri, Gençler, Halk ile Kamu Kurum ve Kuruluşları Personelin kalımı ile gerçekleşecek. 
* Festival Alanı’nda program 
“19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı” kutlama törenleri Festival Alanı’nda da devam edecek. Kırklareli Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nün günün anlam ve önemini belirten konuşmasıyla başlayacak olan program, gençlik adına Kırklareli’nin yetiştirdiği başarılı sporculardan Taekwondocu Seray Oğuz’un okuyacağı şiirler devam edecek. Festival Alanı’ndaki program Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesindeki Gençlik Merkezi Halk Oyunları Ekibi Gösterisi, Gençlik Merkezi Kursiyer ve hocalarının Gitar-Bağlama gösterisi, Ritmik Jimnastik ve Aletli Jimnastik Gösterisi, Genlik Merkezi Üyesi Berkay Gürpınar’ın org performansı, Taekwondo gösterisi, Trambolin Basketbol Şov ve ödül töreniyle devam edecek. 
* Gençlik Şöleni
“19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı” kutlamaları akşam yapılacak olan Gençlik Şöleni ile devam edecek. Kırklareli Spor Salonu’nda bu akşam  saat 20.00’da başlayacak şölenin programı şöyle; Gençlik Merkezi Halk Oyunları Gösterisi, Gençlik Merkezi Piyona Kursu Öğrencilerinin Gösterisi, Gençlik Merkezi Kursiyerlerinin Ney ve Koro Gösterisi, Genlik Merkezi Kursiyerlerinin Gitar ve Bağlama Gösterisi, Gökhan Dönmezer ve Grubu gösterisi ve Ozan Pehlivan Konseri. (Kadir Sinici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here