“Gönül Elçileri Projesi” Kofçaz’da tanıtıldı

6
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın öncülüğünde Türkiye genelinde başlatılan "Gönül Elçileri Projesi", Kırklareli’nin Kofçaz ilçesinde tanıtıldı.
HABER MERKEZİ
Kofçaz Halk Eğitim Merkezi’nde düzenlenen Tanıtım Toplantısı’nda konuşan Kofçaz Kaymakamı Enver Özderin;
“Bizler tarihi, kültürel ve dini değerlerimiz doğrultusunda insana hizmeti kendilerine düstur edinmiş, yaratılanı yaratandan ötürü sevmiş, halka hizmeti hakka hizmet olarak benimsemiş bir ecdadın torunlarıyız. Bu millet tüm dünyaya yardımseverliği ile nam salmış bir millettir. Biz gönül elçileri sahada birleşerek kimsesizlerin kimsesi, güçsüzlerin gücü, her anlamda onların yanında olmalıyız. Bu sosyal sorumluluk projesi ile kimsesiz kimsenin kalmayacağını ümit ederek, bizlere yol gösteren valimize ve sayın hanımefendiye şükranlarımızı arz ediyor, hepinize saygılar sunuyorum” dedi.
Kırklareli Valisi Sayın Mustafa Yaman’ın eşleri ve “Gönül Elçileri Projesi”nin Kırklareli İl Koordinatörü Sayın Gülseren Yaman yaptığı konuşmasında; “Sayın valimizle birlikte 26 yıllık meslek hayatımız boyunca kızım Elif Yaman’da dahil olmak üzere devlet olarak kapısını çalmadığımız kimse kalmamıştır. Başta Şehit ve Gazi Aileleri ve yakınları, yaşlılarımız, yatağa bağlı olarak hastalarımız, kimsesiz çocuklar, ilgiye ve sevgiye muhtaç olan herkesin kapısını çalmaya devam edeceğiz. Devletin sevgi dolu elinin her zaman hissetmelerini amaçladık. Ben sizlerden destek istiyorum. Sevgiye, merhamete, birlik, beraberlikte, dayanışmada birlik oluşum istiyorum. Sizlerde bir köprü ve elçi vazifesi görünüz. Kırklareli 81 ilde nüfusa göre 55. sırada yer alıyor. Bizler bu projeyle ilgili 15-20 günlük çalışmalarımız sonucunca nüfusumuz az olmasına rağmen birlikteliğimiz büyük olması sebebiyle 6. sırada yerimizi aldık. Hedefimiz 250 kişiyi gönüllü ordumuza kattığımızda ilk 5. sıraya girmek ve ilk 5’te yerimizi korumaktır” dedi.
Tanıtım Toplantısı’na; Kofçaz Kaymakamı Enver Özderin, Kofçaz Belediye Başkanı  Nuri Çalışkan, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdiresi Mihriban Arslan Büyük, kamu kurum ve kuruluşların müdürleri, muhtarlar, sivil toplum örgütleri temsilcileri ve vatandaşlar katıldı. (Savaş Eskici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here