“Gençlik bizim en büyük gücümüzdür”

5
Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Kırklareli İl Başkanı Yurdaer Ulus 19 Mayıs Geçlik ve Spor Bayramını kutlayarak yaptığı açıklamasında şunları kaydetti;

HABER MERKEZİ
“Milletimizin tarihinin değiştiği bu günün çok özel bir gün olduğunu ve Atatürk’ün bu büyük günü bayram olarak armağan ettiği gençlerimizin yarınlarımız, geleceğimiz olduğunu vurguladı.
19 Mayıs 1919 Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşlarının Bandırma Vapuru ile Samsun’a çıkıp ulusumuzun bağımsızlık tutkusunun yüreklerde hissedildiği ve bu günlere ulaşmamızda verilen büyük mücadele için ilk kıvılcımın yakıldığı gündür.
Bu tarih, Türk milletinin bağımsız yaşama iradesini ortaya koyduğu bir başlangıçtır.
Ata’nın milli mücadele hedefine giden yoldaki ilk adımdır. "Milletin bağımsızlığını, yine milletin azim ve kararının kurtaracağına" inanan Mustafa Kemal ve arkadaşları, Samsun’dan başlayarak bütün ülkeye ve insanlarımıza yansıyan ve yayılan mücadeleyi bu gün başlatmıştır. Bu mücadele sonucunda kazanılan bağımsızlığı ve bu ülkenin geleceğini her zaman güvendiği, inandığı Türk Gençliği’ne emanet etmiştir. Gençlik bizim en büyük gücümüzdür.
Biliyoruz ki, Ata’mızın Türkiye Cumhuriyeti’nin varlığını emanet ettiği gençlerimiz, onu koruyacak ve daha da yücelteceklerdir.
Bu duygu ve düşüncelerimle 19 Mayıs 1919’un 91. yıldönümünde bütün gençlerimizin, bütün milletimizin bayramını kutlar, sevgi ve saygılarımı sunarım” dedi. (ue)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here