“Gençlerimiz ülkemizi tanımalı”

12
Gençlik hizmetleri Daire Başkanlığı tarafından düzenlenen Gençlik Merkezleri Arası Değişim Programı kapsamında ilimize gelen Kayseri Gençlik Merkezi üyeleri gezilerini sürdürüyor.

HABER MERKEZİ

Gerçekleştirilen program ile ilgili olarak Kırklareli Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Gençlik Merkezi Müdürü Ümmühan Bulut yaptığı açıklamasında şunları kaydetti;
“Gençlik Hizmetleri Daire Başkanlığı tarafından düzenlenen Gençlik Merkezleri Arası Değişim Programı çerçevesinde 2010 yılı değişiminde Kayseri ile eşleştik.
81 ilde yapılan bu değişimlerin amacı gençlerin ülkemizi tanımaları,  bulundukları ilin dışında farklı coğrafi bölgelerde yaşayan gençlerle tanışmaları, onlarla kaynaşmaları ve kültür alışverişinde bulunarak, yeni arkadaşlıklar kurup deneyimler kazanmaları ve tecrübelerini başkalarına aktarmalarını sağlamak.
Bu değişim faaliyetinin süresi 5 gün
Gençlik merkezleri arası değişim programı yol hariç en az 5 gün olarak planlanıyor ve faaliyet süresince neler yapılacağı karşılıklı görüşmeler sonucunda önceden belirlenerek, yapılan gezilerde belirlenen program dahilinde yapılıyor.
Kayseri Gençlik Merkezi’nden ilimize gelen 4 idareci ile birlikte gelen 18 genç ilimiz öğretmen evinde konaklıyor.
28 Haziran 2010 Pazartesi 1. gün yapılan program dahilinde sabah kahvaltısının ardından
10.00-12.00 Kayseri İlinden gelen gençlerin karşılanması, tanışma, programın anlatılması, Gençlik ve Spor İl Müdürü, Kırklareli Valisi, Kırklareli Belediye Başkanı ziyareti, Şehir Gezisi, Hoşgeldiniz Yemeği, 29 Haziran 2010 Salı  2. gün Kırklareli Barajına gezi, Kızılcıkdere Köyünde öğle yemeği, Poyralı ve Ertuğrul Köyündeki, kültür evi ziyareti, 30 Haziran 2010 Çarşamba 3. gün Edirne gezisi, Ailelerle tanışma ve ailelerin yanında kalma, Ailelerde Akşam Yemeği, 01 Temmuz 2010 Perşembe 4. gün Dupnisa Mağarasına gezi, İğneada’da doğa ve tarihi yerlerin gezilmesi, Gençlik Merkezinde ortak etkinlik düzenlenmesi, Katılımcı gençlerin kendi gençlik merkezini ve etkinliklerini tanıtma
02 TEMMUZ 2010 Cuma 5. gün Müze Ziyareti, Şehitlik Ziyareti, Çömlekçi ve Süpürgecilerin Ziyareti, Geçitağzı Köyü’nde köy yaşantısı ve köy halkının hazırladığı yemeklerin ikramı, Dereköy Gümrük Kapısı’na ziyaret, gençlerin ortak duygu ve düşüncelerini anlattılar” (ue-çd)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here