Gazeteci arkadaşlarından unutulmaz bir gece

14
Kırklareli’deki çeşitli gazetelerde görev yapan gazeteciler, Dayanışma Yemeği’nde bir araya geldi. 
6 Haziran 2012 Çarşamba günü saat 19.00’da Kırklareli Belediyesi’ne ait Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen yemeğe, Kırklareli Belediye Başkanı Cavit Çağlayan ve başkan yardımcısı Ünal Başkur ile çok sayıda gazeteci katıldı. 
HABER MERKEZİ
Çağlayan, gazetecilerin sürekli birlik ve beraberlik içerisinde olması gerektiğini ifade ederek;
“Gazetecilik birçok zorlukları ve bazen de birçok riski olan bir meslek. Bu nedenle de erken emeklilik ve yıpranma payı var. Yıpratıcı bir meslek olduğu toplum ve devlet tarafından kabul edilmiş bir meslek. Emekli olan Nadir Alp’e ve bir kamu kurumunda işe başlayan Erkan Gökçen’e bundan sonraki hayatlarında başarılar diliyorum. Sevdikleri ve aileleriyle birlikte mutluluklar diliyorum” dedi.
Anadolu Ajansı Edirne Bölge Müdürlüğü’nden emekli olan Nadir Alp, kendileri adına düzenlenen dayanışma gecesini hiçbir zaman unutmayacağını ifade ederek;
“Bu yemeği tertip eden değerli meslektaşlarımıza, belediye başkanımıza, cemiyet başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Bizim için düzenlenen bu geceyi hiçbir zaman unutmayacağım. Ben Kırklareliliyim ama uzun yıllar Edirne’de görev yaptım. Kırklareli insanının sıcakkanlılığını, her konuya dostane yaklaşımını zaten biliyordum ve bu gecede bunu yaşıyorum” dedi.
Kırklareli’de yerel bir gazetede muhabirlik yapan ve bir kamu kurumunda göreve başlayan Erkan Gökçen de; “Organizasyonda emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Yerel Basın dünyasında 3,5 yıl çalıştım. Yerel Basın’ı bir bina olarak nitelendirirsek bende bu binanın güçlenmesinde bir tuğla koyabildiysem ne mutlu bana” şeklinde konuştu.
Daha sonra, Anadolu Ajansı Edirne Bölge Müdürlüğü’nden emekli olan Nadir Alp ile yerel bir Gazetede bir süre çalıştıktan sonra resmi bir kurumda göreve başlayan Erkan Gökçen’e plaket verildi. Düzenlenen gece müzik eşliğinde sona erdi. (ue)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here