FİKRİN NAMUSU

11
Oktay CEYLAN
28 Şubat 2011 tarihinde yapılan ilçe kongremizde yaptığın konuşmayı yerel medyadan öğrendiğime göre “Vatanını seven, bayrağını seven herkesi çatınız altında görmek isterim” şeklindeki konuşmanda belirtmişsin.
– Bayrak ve vatan sevgisi siyasi emellerine alet etmeyenler içindir
– Bu kutsallığın devamı için gayret sarf eden, görevlerini hakkaniyetle ifade eden isimsiz kahramanlar, bayraklaşan isimler için kutsaldır.
– Bu vatana hizmet için bayraktar olmak her kula nasip olmaz. Onlar ne yaptıklarını, ne yapacaklarını bilen kişilerdir.
– Onlar bir sanatkâr, bir heykeltıraş gibi toplumu işleyen, şekillendiren “Direnç abidedirler”
– Bayrak ve Vatan senin tek elinde mi?
– Serhat şehrimiz Kırklareli’de seviyor-sevmiyor diye çetele mi tuttun?
– Halkımızın kutsal saydığı ulvi değerler üzerinden siyaset yapmak onları ayırmak bölücülük değil midir?
– Bayrağını, vatanını sevmeyen mi var ilimizde?
35 yıldır, halkımızın refahı için dişe dokunur bir proje üretmedin, üretemedin. Bu güzel hareketin sermayesini yedin bitirdin.
Halkımızı huzura kavuşturacak sermaye kalmadı elinde. Değeri anlamak istemediğin için “Siyasi mezarlıklarda siyasi MEFTA arama çabalarına girdin, dişine göre bir MEFTA buldun”
Halkımız için;
İnisiyatif alıp kullanan, risk üstlenen, düşüncelerinden, fikirlerinden HAK için HALK için taviz vermeyen, bu kararlılığını sürdürecek, adam gibi adam denilebilecek bir vekil adayı Kırklareli halkına sunamadın.
Hakka ve Halka hizmet için yola çıkanlar tarihin derinliklerinde yerini alırken, aksini düşünüp te yola çıkanlar tarihin beş para etmez çöplüğünde yerini alacaklardır.
Halkımla şunu da paylaşmak istiyorum; 
Fikrinde bir NAMUSU olmalı. Bir fikrin dayanağını oluşturan unsurlar, GERÇEKÇİ, HİLESİZ ve SAĞLAM olmalı. Bundan öte fikir sahibi olan insanda NAMUSLU olmalı. Hoşuna gitmese de yanlışa yanlış, doğruya doğru demeli diye düşünüyorum. Yüreği, özü düzgün olmayan şahsiyetler, hakikati göremezler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here