Fabrika içinde kütüphane açıldı

12
* Tekstil Fabrikası Sahibi Gülkaya: ”Kütüphane sayesinde eğitim
konusundaki eksikliğimizi yüzde 5 oranında bile kapatsak, bu bizim için
bir başarıdır”

Çerkezköy Organize Bölgesi’nde faaliyet gösteren Bony Tekstil İşletmeleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. üretim tesisleri içine kütüphane açtı.
Bony Tekstil İşletmeleri sahibi Hasan Gülkaya, kütüphanenin açılışında yaptığı konuşmada, geçmişin iyi bilinmesi için okumak gerektiğini ve eğitimsiz bir toplumdan hiçbir şey olmayacağını ifade etti.
İnsanların kendisini eğitmek ve geliştirmek için mutlaka okuması gerektiğini anlatan Gülkaya, şöyle konuştu:
”Kütüphane sayesinde eğitim eksikliğimizi yüzde 5 oranında bile kapatsak, bu bizim için bir başarıdır. Boş vakitlerimizde, uyumadan önce 15 dakika gibi kısa sürelerde okumaya başlasak bu alışkanlığı kazanabiliriz. Kütüphanenin rahmetli babamın hatırasını yaşatması açısından benim için ayrı bir önemi var. Şu an için kütüphanemiz de bin 500’e yakın kitap mevcut. Hedef, 2 bin kitaba ulaşmak. Kütüphanede her türden kitap var. Çalışanlarımıza kayıt sistemi ve tahmini okuma sürelerine göre kitapları vereceğiz. Yemek ve istirahat saatlerinde çalışanların gelip kitaplardan faydalanabilecekler. Ayrıca kütüphanenin oluşturulması için 15 bin TL’ye yakın para harcandı.”
Konuşmaların ardından, kütüphanenin açılışını Hasan Gülkaya, Fabrika Müdürü Kasım Deniz ve bölüm müdürleri birlikte gerçekleştirdi.
Kütüphaneye firma sahibi Hasan Gülkaya’nın vefat eden babası Mehmet Gülkaya’nın ismi verildi. aa

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here