Evrensekiz şantiyeye döndü

10
Kırklareli’nin Lüleburgaz ilçes ine bağlı Evrensekiz Belediyesi tarafından 17 Ekim 2012 tarihinde 32 km’lik kanalizasyon inşaatı işinin yapımına başlanmıştı. 
HABER MERKEZİ
Kırklareli’nin Lüleburgaz ilçes ine bağlı Evrensekiz Belediyesi tarafından 17 Ekim 2012 tarihinde 32 km’lik kanalizasyon inşaatı işinin yapımına başlanmıştı. Şu an her mahallede bir ekip toplam 3 ekip ile birden çalışma yapılıyor., Çalışmalar hızla devam edilor. Bir yandan  kanalizasyon çalışmaları yapılırken bir yandan da çalışması tamamlanan yolların üst yapı onarımına başlandı. 
13 Ağustos 2013 tarihinde ihalesi yapılan Gündoğu Mahallesi Sellektör Caddesi ve Fatih Mahallesi’ndeki Cadde ve Sokakların yollarının beton parke taşı, kaldırım ve tretuvar yapım çalışmalarına başlanmış olup, çalışmalar devam ediyor.
Ayrıca söz konusu çalışmalar devam etmekte iken Belediyenin imkanları ile 10 Ekim 2012 tarihinde arıtma tesisi yapımı için 33 bin 200 m2’lik taşınmaz satın alınmıştı. 2013 Eylül ayında da arıtma tesisi projesi hazırlanması için gerekli meclis kararı alınarak ve bu konuda çalışmalar hızla devam ediyor.
Evrensekiz Belediye Başkanı Halil Abanoz çalışmalarla ilgili olarak; “24 Eylül 2013 tarihi itibarı ile kanalizasyon çalışmamızın % 65’i tamamlanmış durumda. İnşallah en kısa sürede Arıtma Tesisimiz ile birlikte tamamlayarak beldemizin en büyük sorunlarını çözmüş olacağız” dedi. (Faruk Ceylan)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here