Ev Hastanesi hizmette sınır tanımıyor

17
Kırklareli’de yaklaşık 4 ay önce açılan Ev Hastanesi hizmette sınır tanımıyor.

HABER MERKEZİ
Kırklareli merkez ilçede yaklaşık 4 ay önce açılan Ev Hastanesi bir evde tamir ihtiyacı olan her şeyi tamir etmek için hizmet veriyor. İşletme sahibi Nursel Umur; “Yaklaşık 4 ay önce Kırklareli’de bir eksik olarak gördüğümüz ev hastanesini halkımızın hizmetine sunduk. Şuan evlerin marangoz-mobilya, sıhhi tesisat, elektrik, boya, badana, laminant parke gibi her türlü montaj ve tamir işlerini yapıyoruz. Bu hizmetlerin yanı sıra evden eve nakil hizmetimiz de var” dedi.
* İkinci el eşyaya yoğun ilgi
Ev malzemelerinin tamirinin yanı sıra ikinci el eşya alım ve satımın da yapıldığını belirten Umur, ikinci el eşyaya yoğun ilgi olduğunu kaydetti. İkinci el eşyayı alıp satmanın bir yandan da israfı önlediğini belirten Nursel Umur; “Günümüzde halkımızın alım gücü gerçekten çok düşük. Asgari ücretle çalışan bir kişinin evine yeni bir eşya alması gerçekten çok zor. Bazı kişiler de evlerindeki buzdolabı, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi gibi eşyalarını küçük bir arıza sonrası hemen değiştirme yoluna gidiyor. Yeni aldığı eşyayı kullanan vatandaş bozuk olan eşyayı evinin bodrumunda bekletiyor. Bodrumda bekleyen bir eşyanın kimseye faydası olmaz. Bugün o bodrumda bekletilen eşyaya ihtiyacı olan çok fazla ihtiyacı olan insanlar var. Yenisini aldığınız eşyanın eskisini ikinci el dükkanına satarak eşyanızı paraya çevirebilir ve bu eşyaya gerçekten ihtiyacı olan ve alım gücü düşük olan bir vatandaşın düşük bir fiyatla bu eşyaya sahip olmasını sağlayabilirsiniz.
Bugün ilimizde üniversite olması ve halkımızın alım gücünün düşük olması nedeni ile ikinci el eşyalar çok rağbet görüyor. Bir öğrenci evinin buzdolabı, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi ve yatak ihtiyacını buradan 500 TL gibi çok düşük bir miktar para ile giderebilir. Yeni evlenecek çiftler ise 2 bin TL gibi bir para ile evinin tüm ihtiyaçlarını buradan alabilir.
Biz işlerimizden memnunuz. Ama Kırklareli halkının atma alışkanlığını bırakarak satma alışkanlığını kazanması gerekiyor” şeklinde konuştu. (yy)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here