Esnaf; “Kardeşlik ve Birlik” için Aşure dağıttı

23
*Karaumur Caddesi ve Haşim Peköz Caddesi Esnafları, 14 Kasım Cuma Günü Saat 12.00’da Anıt Kültür Parkında Aşure Ayı sebebi ile Kırklareli Halkına aşure dağıttı.
Kırklareli Merkez Karaumur Caddesi ve Haşim Peköz Caddesi Esnaflarından Nevin Koçulu, Pakize Yeşen, Zehra Özavcı ve Sevilay Karahan Önderliğinde Caddedeki esnaf ile bir araya gelerek “Kardeşiğin, dostluğun Pekişmesi ve devam etmesi” amacı ile Aşure etkinliği düzenlendi. Bin Kişilik Aşure dağıtıldı. Kırklareli Esnaf ve Sanatkârlar Odası Birliği Başkanı Ali Fuat şeker’inde katılımı ve desteği ile düzenlenen Aşure etkinliğine Kırklareli Halkının da ilgisi yoğun oldu.  
Şeker Bir açıklama yaparak Şunları söyledi; “ Bu Aşure’nin yapımında 100 Çeşit Malzeme Kullanıldı bu malzemeler bir kazanda kaynatılarak servise hazırlandı Dikkat ederseniz, içine konulan bütün malzemelerin tatlarını ayrı ayrı alabiliyoruz.  İşte türk insanları da bu şekilde olmalı, aynı topraklarda, aynı kazandayız burada birlik beraberlik içinde yaşamalı, kaynamalıyız ve her birimizin huzuru, mutluluğu ayrı olmalı ve herkes mutlu, huzurlu olmalı. Bizde burada Muharrem Ayı Vesilesi İle Aşure dağıtarak Türk Milletinin Bir Bütün Olarak ve bu bütünlüğün, Birliğin, Beraberliğin bozulmayacağını ifade etmeye çalıştık”
Etkinliği düzenleyen Esnaf’ta;” Muharrem Ayı vesilesi ile Aşure dağıtmanın, birliğimiz, beraberliğimiz, kardeşliğimizin pekişmesi ve devam etmesi için bu etkinliği düzenledik. Kırklareli’ de 23 Yıldan bu yana İlk defa böyle bi etkinlik düzenleniyor ve biz bunu devam ettireceğiz. Bu etkinliği 47 Esnafımızın katılımı ile düzenledik katılımı olan ve emeği geçen esnaf arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyoruz. Muharrem ayı kardeşliğimizin ve birliğimizin devam etmesine vesile olmasını diliyoruz.” dediler.(Selçuk Vurucu)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here