“Eşine benzerine rastlanılamayan bir destan yazılmıştır”

38
Bağımsız Kamu Görevlileri Sendikaları Konfederasyonu (BASK) Kırklareli İl Temsilcisi Göksal Çidem tüm vatandaşların 30 Ağustos Zafer Bayramı’nıkutlayarak şunları kaydetti:

HABER MERKEZİ
Bağımsız Kamu Görevlileri Sendikaları Konfederasyonu (BASK) Kırklareli İl Temsilcisi Göksal Çidem tüm vatandaşların 30 Ağustos Zafer Bayramı’nıkutlayarak şunları kaydetti:
“87 yıl önce Büyük Taarruzla Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde  “Bağımsızlık benim karakterimdir” sözünü düstur edinen insanımız  bağımsızlığına ve özgürlüğüne olan tutkusunu simgeleyen, eşine az rastlanır bir kahramanlık destanı yazmıştır.
Yıllar önce ülkemizi topla tüfekle işgale gelenler, Yurdumuzun topla tüfekle işgal edilemeyeceğini anladılar. Çekip gittiler. Yıllar sonra taktik ve kimlik değiştirerek yeniden geldiler. Gelmeye de devam ediyorlar. Sosyal, Kültürel ve Ekonomik işgal ile vatan toprağımızı ve Milli varlıklarımızı  ele geçirmeye çalışıyorlar.  Bunun içinde  AB fonlarını kullanılıyor. Yıllar önce 100 binlerce kişilik orduları ile gelenlerin bu defa ellerinde silahları yok. Fonları var. Yani paraları var. Dağımız taşımız için projeler üretiyorlar. Yıllar önce Türk kimliğini yok etmek ve yaşadığımız toprakları ele geçirme özlemleri hala devam etmektedir.
Çünkü Her türlü doğal zenginliğe sahip olan bu topraklar emperyalist güçlerin iştahını kabartmaktadır.
Gelinen nokta itibari ile küresel sermaye egemenliğimize göz dikmiştir. Bu vahim koşullar altında elbette ki Türk Milleti 87 yıl önce olduğu gibi ulus bilinci ve Kuvay-ı Milliye ruhuyla her türlü işgalin üstesinden gelecektir.
87 yıl önce Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün yönetiminde, kahraman silahlı kuvvetlerimiz her türlü yokluğa ve zor şartlara rağmen tarihte eşi ve benzeri olmayan bu mücadelenin  sonucunda bizlere özgür bir vatan ve aydınlık bir gelecek armağan etmiştir.
Bu duygu ve düşüncelerle, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyor, Bu uğurda, bu güne kadar  can veren şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet ve minnet duyguları ile anıyoruz. Kahraman  Silahlı Kuvvetlerimizin tüm mensuplarının Zafer Bayramları’nı kutluyoruz.” (s)
 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.