Eser; “Asfalt sezonunu başarıyla sona erdirdik”

12
Kırklareli İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ziya Eser 10 Ekim 2013 Perşembe günü Hizmet Birimleri Çay Ocağı’nda, asfalt sezonunun sona ermesinden dolayı, işçi personelle bir araya geldi.
HABER MERKEZİ
Kırklareli İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ziya Eser 10 Ekim 2013 Perşembe günü Hizmet Birimleri Çay Ocağı’nda, asfalt sezonunun sona ermesinden dolayı, işçi personelle bir araya geldi.
Asfalt sezonunu başarı ile sona erdirdiklerini belirten Kırklareli İl Genel Sekreteri Ziya Eser yaptığı açıklamasında şunları kaydetti:
 “2012 yılı sonlarında ve 2013 yılı kış aylarında İlimiz genelinde meydana gelen aşırı yağışlar sonucu oluşan sel felaketlerinin neden olduğu hasarların giderilmesi amacıyla, İlimize tahsis edilen ve Yol Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğüne verilen ödenek çerçevesinde 22 km I. Kat Asfalt Sathi Kaplama köy yolu, 65 km II. Kat Asfalt Sathi Kaplama Köy yolu işi programlandı. 
Valimiz Sayın Mustafa Yaman’ın girişimleriyle, Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı’nın İlimiz genelinde yaptığı çalışmalar sonucu, mevcut köy yollarımızda oluşan hasarlar ile I. Kat Asfalt Sathi Kaplama yapılmasını istediği köy yollarına karşılık olarak verdiği, 1.262 ton bitüm malzemesi ile 30,6 km I. Kat Asfalt Sathi Kaplama köy yolu, 36 km II. Kat Asfalt Sathi Kaplama köy yolu yapılması protokole bağlandı.
2013 yılı Köylerin Alt Yapısının Desteklenmesi (KÖYDES) Projesi kapsamında, İlimize tahsis edilen ve Yol Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğüne ayrılan ödenek çerçevesinde, 34 km. II. Kat Asfalt Sathi Kaplama köy yolu işi programlandı.
Ayrıca muhtelif kurumlarla yapılan protokoller doğrultusunda 12,5 km Asfalt Sathi Kaplama İşi yapımı plandı. Tüm bu programlanan ve planlanan işlerin tamamı, 52,6 km I. Kat Asfalt Sathi Kaplama, 147,5 km II. Kat Asfalt Sathi Kaplama ile birlikte 200,1 km Asfalt Sathi Kaplama işinden, 7 km lik bir yol haricinde İdaremiz araç, gereç ve siz personelimiz tarafından püremanet olarak yapılmış ve %100 gerçekleşme hedefine ulaşılmıştır. Bu özverili çalışmalarınız için sizlere ayrı ayı teşekkür ediyorum.
Sayın Valimizin rehberliğinde İl Özel İdaresi olarak, başarılı bir yaz sezonu çalışmaları gerçekleştirilmiştir. Kendisine tüm özel idare çalışanları adına şükranlarımı sunuyorum. Ayrıca İl Özel İdaremizin tüm çalışanlarına, tüm ülkemize ve insanlık alemine yaklaşan Kurban Bayramının şimdiden hayırlar getirmesini diliyorum. Sizlere sağlıklı,  hayırlı, uzun ömürler diliyorum. Sağolun, varolun.”
Genel Sekreterin teşekkür konuşması ve tüm işçilere baklava ikram edilmesi, işçiler arasında memnuniyetle karşılandı. (Savaş Eskici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here