Eriklice sular altında

10
Kırklareli’de dün sabah erken saatlerde başlayan kuvvetli sağanak yağış hayatı olumsuz yönde etkiledi.

 

HABER MERKEZİ
 Kırklareli merkez ilçeye bağlı Eriklice Köyü’nde de yağmurdan dolayı köydeki dere taştı. Köyün dere yatağında olması sebebi ile kimi evleri su bastı. Can kaybının yaşanmadığı taşkında az sayıda maddi hasar oluştu. Kırklareli Belediye Başkanı Cavit Çağlayan’da taşkının hemen ardından Eriklice Köyü’ne gitti. Başkan Çağlayan yaptığı açıklamasında deredeki büstlerin yetersiz olduğunu belirterek;
“Büzler yetersiz kalıyor. Derenin köprüden başlayarak ıslah edilmesi gerekiyor. Köyümüzün muhtarıyla konuştuk, bu işin büstlerle olmayacağını Özel İdareden ıslah ve köprü yapılması ile ilgili olarak bir talep isteyeceğiz” dedi.
Köy Muhtarı Güngör Dinçer de açıklamasında; “ Şu an için can ve mal kaybı yok. Benim evimde dâhil olmak üzere birkaç eve su girdi. Benimde evimin havlu kısmını su bastı. Bu durumu yetkililere bildirdik. Geliyorlar gelmeye devam ediyorlar. Yağmur bu şekilde devam ederse önlemleri alacağız. Yağmur bu şekilde sürerse su basma ihtimali olan ağırlardaki hayvanları komşu bahçelerdeki ağırlara alacağız” dedi.
Köydeki vatandaşlardan bahçesini su basan Süleyman Soycan ise; “Deredeki büzer yetersiz kalıyor. Daha önceki yağışlarda da buna benzer görüntüler oluşuyor. Biz bu durumu yetkililere bildirmiştik. Bu durumun düzeltilmesini istiyoruz” dedi.(dy)

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here