Erginspor Taekwondo Kuşak Sınavı’nı yaptı

15
Kırklareli’de yaklaşık 5 yıldır faaliyet gösteren Erginspor Taekwondo Kulübü 2014 Yılı 3. Dönem Kuşak Sınavı’nı Ayşenur Taşbakan Spor Salonu’nda gerçekleştirdi. Kuşak Terfi Sınavı’na her yaştan ve her kuşaktan öğrenci katıldı.
HABER MERKEZİ
Kırklareli’de yaklaşık 5 yıldır faaliyet gösteren Erginspor Taekwondo Kulübü 2014 Yılı 3. Dönem Kuşak Sınavı’nı Ayşenur Taşbakan Spor Salonu’nda gerçekleştirdi. Kuşak Terfi Sınavı’na her yaştan ve her kuşaktan öğrenci katıldı.
Komisyon Başkanlığı’nı Gökhan Yeşil’in yaptığı Kuşak Terfi Sınavı’nda Sınav Komisyon Üyeleri Milli Antrenör Metin Eşme, Savaş Ergin, Serkan Doğru ve Hande Can hazır bulundu.
Şampiyon sporcularında hazır bulunduğu kuşak terfi sınavı renkli ve heyecanlı anlara sahne oldu. Başarılarından ötürü sporcularımız için hazırlanan pasta velilerimiz ve sporcularımızında katılımıyla kesilerek alınan başarı herkese pay edildi.
Kuşak Sınavı öncesi sporcuların yaptığı gösterilerin ve alınan başarıların hatırlatılmasının ardında kuşak sınavına geçildi. Her yaştan ve kemerden sporcunun yer aldığı kuşak imtihanı sonunda başarılı olan sporculara yeni kuşakları Sınav Komisyon üyeleri tarafından verildi. 
Sınav öncesi veli ve öğrencilere konuşma yapan Kulüp Başkanı ve Antrenörü Gökhan Yeşil; “Taekwondo sporunda öğrencilerin sadece spor yapmadığını burada ayrıca disiplin, özgüven ve ortak çalışma hissinin de geliştiğine dikkat çekerek sporcularımızın heyecanına ortak olan ve destek veren ailelere teşekkür etti. Yeni kuşakları sporcularımıza hayırlı olsun, 2014 yılında güzel anılarla ve anlamlı başarılarla geride bırakıyoruz. 2015 yılında yeni hedefler doğrultusunda mücadele edeceğiz. Başarılarımızın artarak devam edeceği inancındayım. Çalışmalarımıza ara vermeden devam edeceğiz” dedi.
Ergin Spor Kulübü Antrenörleri olan Savaş Ergin, Metin Eşme ve Serkan Doğru açıklamalarında; Ergin Spor Kulübü’nün Kırklareli’de yükselişi ve yetiştirdiği sporcularla herkesin gurur duyması gerektiğini ve sahip çıkılması gerektiğini dile getirdiler. 
Çok sayıda başarılı öğrencinin olduğunu ve şampiyon sporcuların yetiştiği ilimizde; Gençlerin geleceğimizin teminatı olduğundan Kırklarelili gençlerin ahlaklı, kişilikli ve dürüst  yetişmeleri için elinden ne geliyorsa yapacaklarını ve sporcularının zararlı alışkanlıklardan ve her türlü kötü zarar verici işlerden uzak tutulması için, sadece spor eğitmeni değil onların içinde bir aile ferdi gibi takip edeceklerini, Allah’ın izni ile başarılara ulaşacaklarını Türkiye ve Uluslararası dereceler almak için gayret edeceklerini söylediler.
Yeni Eğitim-Öğretim Yılı itibari ile de tüm sporculara başarılar diledikten sonra, eğitim hayatı ve Taekwondo’yu bir arada götürecek olan sporculara uyarılarda bulunarak, başarılı olmak isteyen sporcuların ders ve Taekwondo’yu bir arada götürmesi gerektiğini ve bunun için mücadele vermesi gerektiğini söylediler. Ailelere de çocukların bu süreçte yanlarında olmalarını, başarıda en büyük pay sahibi ailedir hatırlatmasını yaparak sözlerine son verdiler.
Ergin Spor Kulübü olarak Taekwondo sporunu sevdirmeye bundan önceki yıllarda olduğu gibi bundan sonraki yıllarda da var gücümüzle devam edeceğiz. Yaş sınırlaması olmadan çocuklarımızı ve gençlerimizi aramıza katılmaları için bekliyoruz. Kötü ve zararlı alışkanlıklardan uzak durmak isteyen, spor yapmak isteyen tüm çocuklarımızı Taekwondo ailesinin ferdi olmaya davet ediyor. (Savaş Eskici)   
 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here