Erginspor Taekwondo Kulübü Takım halinde 4. oldu

35
Kırklareli’nin başarılı kulübü Erginspor Taekwondo Kulübü haftasonu İstanbul’da yapılan “Anadolu Dostluk ve Kardeşlik Taekwondo Şampiyonası”nda takım halinde 4.cü oldu.
HABER MERKEZİ
Kırklareli’nin başarılı kulübü Erginspor Taekwondo Kulübü haftasonu İstanbul’da yapılan “Anadolu Dostluk ve Kardeşlik Taekwondo Şampiyonası”nda takım halinde 4.cü oldu.
24 Ağustos 2014 Pazar günü Maltepe Hasan Polat Spor Salonu’nda yapılan “Anadolu Dostluk ve Kardeşlik Taekwondo Şampiyonası” heyecanlı ve kıyasıya yapılan maçlarla geçti. Maçlarda Kırklareli Ergin Spor Kulübü 10 sporcu ile katıldığı şampiyona da 5 Birincilik, 4 İkincilik, 1 Üçüncülük alarak 48 puanla takım halinde 4. oldu. Şampiyonaya 16 Kulüpten 125 sporcu katıldı.
125 sporcunun katıldığı müsabakalarda çok çekişmeli geçen maçlar sonunda 27 Kg. Bayanlar’da Rümeysa Nur Ergin, 40 Kg. Bayanlar’da Sinem Yalap, 45 Kg. Bayanlar’da Ece Ateşova, 27 Kg. Erkekler’de Göktuğ Alberk Şehir ve 45 Kg. Erkekler’de Göktuğ Topay Şampiyon olurken, 35 Kg. Bayanlar’da Ecrin Demir, 40 Kg. Bayanlar’da Duygu Kasırga, 45 Kg. Bayanlar’da Miray Caner, 55 Kg. Bayanlar’da Sümeyye Nur Ergin 2., 60 Kg. Erkekler’de Alperen Dalıcı 3. oldu.
Erginspor Taekwondo Kulübü Antrenörü Antrenörü Gökhan Yeşil yaptığı açıklamasında; “Sporcuların heyecanlı azimli ve hırslı oldukları gözlerden kaçmadı. Çok kaliteli maçların da olduğu bu şampiyona özellikle ilk defa maçlara katılan sporcular açısından çok önemliydi. Bu müsabakalarda bilgi, beceri ve üstünlüklerini ortaya koydular. Biz de antrenörler olarak sporcularımızın yeteneklerini görmek ve eksiklerini tespit etmek fırsatını bulduk. Bu da Kırklareli Taekwondosu için önemlidir. Bu tür müsabakaları sık sık yaparak sporcularımızın kondisyonlarını arttırmak ve onları şampiyonalara hazır hale gelmesini sağlamak önceliğimizdir. Müsabakalarla sporcularımızın her an için faal durumda olması öncelikli amacımızdır. Ayrıca spor camiamızın birbiriyle kaynaşması aralarında arkadaşlıklar ve dostluklar oluşturmak yine öncelikli hedeflerimiz arasındadır” dedi.
07-10 Eylül 2014 tarihlerinde Konya’da yapılacak olan “Minikler Türkiye Şampiyonası” öncesi sporcularının durumlarını görme fırsatı bulduklarını belirten Erginspor Taekwondo Kulübü Antrenörü Gökhan Yeşil; “Hedefimiz Türkiye Şampiyonluğu. Bu turnuvada sporcularımız çok başarılı maçlar yaptılar ve umuyorum ki hedefimize çok yaklaştık. Sporcularımız ilimizi en iyi şekilde temsil edecek ve madalyalarla dönecektir” dedi. (Savaş Eskici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here