Ergene Havzası’ndaki köy yolları ağaçlandırılıyor

13
Kırklareli Orman İşletme Müdürlüğü Ağaçlandırma ve Toprak Muhafaza Şefliği tarafından hazırlanan proje sayesinde Ergene Havzası dahilindeki köy yollarının ağaçlandırılıyor.
HABER MERKEZİ
Orman Genel Müdürlüğü tarafından Ergene Havzası Koruma Eylem Planı kapsamında Ergene Havzası’nda bulunan köy yolları, Ceviz, Badem, Ihlamur gibi köylümüze gelir getirici ağaç türlerine ait fidanlarla, ağaçlandırılıyor. Önümüzdeki 3 yıl içersinde İlimize bağlı köy ve beldelerimizin yol kenarlarındaki, şev ardı boşluklara ekskavatör le 60-80 cm. derinliğinde dikim çukurları açılarak 2013 yılı sonbaharı ve 2014 yılı ilkbaharında anılan fidanlar dikilecek.
Hali hazırda İnece-Paşayeri-Dolhan Köyleri’nin arazi hazırlaması çalışmaları bitmiş olup;  2014 yılı Mart ayı sonuna kadar da toplam 100 km. uzunluğunda köy ve belde yolları çift taraflı olarak ağaçlandırılacak.
Bu çalışma ile hem estetik bir güzellik, toprak aşınmasına tedbir yanında, ileri aşamada gerek Ceviz, gerek Ihlamur ve Badem hasadıyla orman köylümüze bir gelir temin edilecek. (Savaş Eskici)
                 
      
      

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here