Erdem Eval İnşaat’tan Kırklareli Müftüsü İsa Saim’e ziyaret

28
Kırklareli halkına hizmet vermeye başlayan Erdem Eval inşaat sahipleri Cavit Erdem ve ortağı Fevzi Demirel Kırklareli Müftüsü İsa Saim’e nezaket ziyaretinde bulundu.
HABER MERKEZİ
Erdem Eval İnşaat sahibi Fevzi Demirel; “Kırklareli’ni çok seviyoruz huzur dolu sakin bir şehir, halkını da cana yakın buluyoruz. Burada inşaat yapma fikrini uzun zaman düşündük. Cavit beyle ortak karar alarak şirketlerimizi birleştirdik ve ilk temelimizi attık. Bizler inşaatlarımızı modern tarzda tasarımla hazırlarken ev kadınlarımızı ön planda tuttuk. Genelde ev alınırken kadınların sözü geçer bizlerde bu projeleri bayan mimarlarımıza danışarak hazırlattık. Dairelerimizi satmaktan ziyade komşuluk ilişkilerine değer verecek iyi komşuluk yapabilecek kişileri bir çatı altında toplamayı amaç edindik” dedi.
Uzun sohbetlerden sonra yapılan teklif üzerine Erdem Eval Şirket adına bazı yardımlarda da bulunacağı sözü veren Fevzi Demirel bir Köy Camii’nin de iç onarımını bağış yoluyla üstlendi. Caminin iç restorasyonunu üstlenen Erdem Eval İnşaat bu tür yardımlarının devam edeceğini, kazanmak kadar bağışlarında dinimiz acısından önemini vurguladı.
Kırklareli Müftüsü İsa Saim’de; “Bu tür yardım sever iş adamlarımızın var olduğunu görebilmek bizim için gurur vericidir. Dinimiz Ticareti helal kılmıştır kazandığımız mallarımızın zekatını vermek yardıma muhtaç insanlarımıza yardım etmek en büyük dini vecibelerimizden biridir ne mutlu ki bu tür insanlar halen çevremizde mevcuttur. Allah bu insanlardan razı olsun. Kapımız her daim bu yardım severlere açıktır” dedi. (i.b)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here