Er; “Noel Baba’ya Gizlenmiş Haçlı Zihniyeti istemiyoruz”

28
* Anadolu Gençlik Derneği (ADG) Üniversite Komisyon Başkanlığı Yılbaşı Kutlamaları’nı kınadı.
HABER MERKEZİ
Anadolu Gençlik Derneği (ADG) Üniversite Komisyon Başkanlığı Yılbaşı Kutlamaları’na Kırklareli Merkez Dingiloğlu Parkı’nda yaptıkları basın açıklaması ile “Hayır” dedi.
AGD Üyeleri ve Üniversite öğrencilerinin katılımı ile gerçekleşen basın açıklamasını AGD Üniversite Komisyon Başkanı Yavuz Selim Er yaptı. Er, yaptığı açıklamasında şunları kaydetti;
“Anadolu Gençlik Derneği mensupları olarak bizlerin farklı inançların ve kültürlerin kutsal kabul ettiği ya da değer atfettiği şahıslara, sembollere, mabetlere karşı işlenen sözlü ya da fiili saldırıları tasvip etmemiz, desteklememiz ya da onaylamamız mümkün değildir. Bugün buradan, yüreğimiz yanar vaziyette bir gerçeği haykırıyoruz "durun kalabalıklar bu cadde çıkmaz sokak, haykırıyoruz kollarımızı makas gibi açarak. Ey Kırklarelililer, ey Müslüman Türk Milleti; Bizler bin yıl İslam’a hizmet etmiş olan bir milletin torunlarıyız, Lakin sözüm ona çağdaşlık kılıfı altında, bir milletin, Fikrini, İnancını, Yaşantını çaldılar. Maalesef Müslüman’lar da, özellikle Hıristiyan batı’nın dayattığı değerleri benimsemiş görünüyor. Önce, yalnızca bir "eğlence vasıtası" olarak masum gösterilen yılbaşı, giderek tam bir Hıristiyan adetlerinin uygulandığı bir gece oldu. Batı emperyalizminin dünyaya dayattığı, kapitalist çarkın dişlilerinden biri olan ve tüketim çılgınlığı için en büyük fırsat bilinen Yılbaşı’nı günler öncesinden kutlama hazırlıklarına başlayan milletimiz, çam süslemelerinden, Noel baba oyuncaklarına, hediye çoraplarından, şampanya sepetlerine kadar bin-bir türlü özenti adetleri iyice kanıksamış durumda. Harama özendirilen insanlarımız, Milli adına bile başlı başına bir hakaret olan piyango biletlerine cazip vaatlerle hücum ettiriliyor. Son çalışmalar umut tacirliği yapmayı öyle abarttı ki, iş yerleri bile menfi piyango gişelerine çevrildi. Caddeler, iş yerleri, evler, alış-veriş merkezleri, yılbaşını kutlayan afişlerle ve süslerle donatılıyor. Halkımız topyekûn bir alış-veriş ve kutlama çılgınlığına kapılıyor. Üstelik bütün bunlar sözüm ona bir "çağdaşlık" ön şartı olarak topluma dayatılıyor. 31 Aralık akşamı ise rezalet tavan yapıyor! Sabahlara kadar alkol ve en adi ahlaksızlıkların yapıldığı sözde "kutlama" rezaletine tanık oluyoruz. Bu çılgınlık Müslüman toplumumuzu baştan aşağı öylesine kaplamış ki, ertesi günü tatil ilan etmişiz. AGD olarak açıkça söylüyoruz ki; tam bir Hıristiyan toplumu gibi kutladığımız yılbaşı, artık bazılarının savunduğu gibi yalnızca eğlence aracı değil, her anlamda gayri Müslimlere özenme vasıtası haline gelmiştir. Gelinen bu durum Müslüman Türk milletinin bugünü ve yarını açısından endişe ve kaygı verici bir durumdur. Müslüman Türk halkını üzerine oynanan sinsi oyunlara karşı uyanık olmaya, Rabbimizin katında hiçbir değeri olmayan kavim ve topluluklara benzer hal ve hareketlerden sakınmaya davet ediyoruz. AGD’i olarak, çevremizdeki fertlere şu atasözünü kulaklarına küpe yapmalarını tavsiye ediyoruz: "Hakkın sillesinin sedası yoktur, bir vurdu mu da, devası yoktur." 
AGD Gençleri Basın açıklamasının ardından tekbirler getirerek sessizce dağıldı. (Selçuk Vurucu)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.