“Engellilerin yanındayız”

8
Tekirdağ’ın Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel “Engelliler Haftası” dolayısıyla düzenlenen etkinlikler kapsamında verilen yemekte engelli vatandaş ve aileleri ile bir araya geldi.
HABER MERKEZİ
Tekirdağ’ın Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel “Engelliler Haftası” dolayısıyla düzenlenen etkinlikler kapsamında verilen yemekte engelli vatandaş ve aileleri ile bir araya geldi. Başkan Yüksel, etkinlik boyunca engelli vatandaşlarla tek tek ilgilenip, aileleriyle sohbet etti.
Ergene Belediyesi’nin organize ettiği yemeğin açılış konuşmasını gerçekleştiren Ergene Belediye Başkan Yardımcısı Ayça Çevikelli; “Engelliler Haftası nedeniyle sizlerle birlikte olmaktan mutluluk duyuyoruz. Engel aslında hayatımızın hiçbir alanında engel oluşturmamaktadır. Sevgiyle çıktık biz bu yola dediğimiz belediyemizin sloganı sizlerle daha da anlam kazanarak, sevgiliyle engelleri aşacağız anlayışıyla devam etmektedir. Bugünün vesilesiyle sizlerle bir arada keyifli zaman geçireceğiz” dedi.
Ardından sözü alarak engellerin sevgiyle aşılacağına dikkat çeken Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel; “Hayatımızın her alanında önem ve değer verdiğimiz engelli vatandaşlarımızla bugünün vesilesiyle bir aradayız. Sizler için elimizden gelen yardım ve desteği sağlamaya her zaman hazırız. Belediye bünyesinden çok sayıda engelli vatandaşlarımıza engelli araç hediye ettik. Bu alanda çalışmalarımızı sürdürmeye devam edeceğiz. Engelli vatandaşlarımızın hayatlarını kolaylaştırmak adına sevgi aracımızı belediye bünyesine kazandırdık. Ayrıca Engelliler için ayrı alanlar oluşturmayı planlıyor aynı zamanda toplumun istifade edeceği rahat bir şekilde kullanabileceği sosyal aktivitelerin oluşmasını sağlayacağız. Belediye bünyemizde proje olarak sunacağımız güzel bir park alanı projemizin çizim çalışmaları devam ediyor. Hayata geçireceğimiz her çalışmanın ilçemize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi.
* Akülü Sandalye Hediye Edildi
Ergene Belediyesi, bir engelli vatandaşınderdine çare bularak Belediye Başkanı Rasim Yüksel’in takdimiyle Süleyman Yıldırım isminde ki engelli vatandaşa akülü sandalye hediye etti. Gün boyunca yemek etkinliğiyle başlayan program müzik eşliğinde dans gösterileriyle devam ederken, engelli haftası programı teşekkür belgeleri ve hediye takdimleriyle sona erdi. (s.e.)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here