“En ucuz Et ve Kıyma Kırklareli’de satılıyor”

21
* Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Meclis Başkanı Mehmet Sağ, Et İthalatı konusunda son günlerde ülkemizde yaşanan krize değindi. Sağ, şu anda Türkiye’deki en ucuz etin Kırklareli’de satıldığını söyledi.

HABER MERKEZİ
Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Başkanı Ertuğrul Ziya Çetintaş’ın göreve geldikleri 15 aylık icraatlarını açıkladığı 07 Mayıs 2010 Cuma günü yapılan basın toplantısına katılan KTSO Meclis Başkanı Mehmet Sağ Et İthali ile ilgili olarak yaşanan krize değindi.
Meclis Başkanı Mehmet Sağ Trakya ve Türkiye genelinde en düşük fiyatlı Et ve Kıyma’nın ilimizde satıldığını belirterek bu fiyatların önümüzdeki günlerde daha da aşağılara çekileceğini belirterek şunları kaydetti:
“İlimizdeki Et fiyatlarını karkası 15’ye göre belirlemiştik. Şu an da gerek Trakya’da gerek Türkiye genelinde en düşük fiyatlı Eti ve Kıymayı Kırklareli satıyor. İthal et bu bölgeye girerse ilimizdeki et fiyatlarında ancak o zaman bir gerileme olacaktır.
Son artışlarla karkas etin fiyatı 18 TL’ye çıkmıştı. Bu arada bir panikleme oldu. Ancak şu anda halen 15 TL’yi göremedik. Bu fiyatı bekliyoruz. Bu fiyatı gördüğümüz anda Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası Meclisi olarak toplanarak Et Fiyatları’nı geriye çekeceğiz. Biz Meclis olarak bu et fiyatlarındaki artış ve indirimleri yakından takip ediyoruz. Bu durumlara göre ilimizdeki et satış fiyatlarını da belirliyoruz. 
Önümüzdeki hafta bu fiyatlarda bir gerileme olmasını bekliyoruz. Ancak 15 TL dahi olsa biz et fiyatlarında fazla bir indirim yapamayacağız. Esas indirimi karkas eti 13 TL’ye mal edebilirsek gerçekleştirebileceğiz. Tük Türkiye ile birlikte karkas etin maliyetinin 13 TL’ye düşmesini bekliyoruz. Eğer bu fiyat açıklanırsa ilimizdeki et fiyatlarını da 20 TL7ye kadar düşürebileceğiz.” (s)   

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here