En iyi şekilde ağırladığımız Dünya gençleri Kırklareli’ni çok beğendi

18
Ağustos 2010 tarihinde 5. Gençlik Kongresi kapsamında ülkemize gelen 1000 gençten 30’u Kırklareli’de ağırlandı.

HABER MERKEZİ
Kongre gereği ilimizde ağırladığımız yabancı gençlere “İmece” konusu anlatıldı. Gençler için düzenlenen program süresince bazı resmi kurumlar ile vatandaşlar gençlerin ilimizde ağırlanıp ilimizi daha iyi tanımalarına katkılar sağladılar.
16 Aralık 2010 Perşembe günü Kırklareli Gençlik Merkezi Müdürlüğü katkı sağlayan tüm kurum, kuruluş ve vatandaşlara katkılarından ötürü bir teşekkür belgesi takdim etti.
Saat 14.00’da Kırklareli Gençlik ve Spor Müdürü Yılmaz Emen’in makamında gerçekleşen belge töreninde Müdür Emen bir konuşma yaparak 5. Dünya Gençlik kongresi “İmece” konulu etkinlikte 30 kişi civarında gencin Kırklareli’de ağırlandığını, gençlerin ilde ağırlarken yaptıkları çalışmalarda kendilerine katkı sağlayan Kırklareli Çevre ve Orman Müdürlüğü, Kırklareli Kredi ve Yurtlar Müdürlüğü, Kırklareli Belediyesi, basın kuruluşları, muhtarlar ve bazı vatandaşların sayesinde bu çalışmayı başarı ile sonuçlandırdıklarını belirterek, Türkiye’de bu çalışmayı en başarılı bir şekilde yapan iler arasında olduklarını sözlerine ekledi. Müdür Emen, gençlerin Kırklareli’den ayrıldıktan sonra Türkiye’yi özelliklerde Kırklareli’ni çok beğendiklerini kendisine aktardıklarını ifade etti.
Katkı sağlayanlara teşekkür belgesi verildi
Müdür Emen konuşması sonrasında 5. Dünya Gençlik Kongresi kapsamında Kırklareli’de yapılan “İmece” konu etkinliğe katkı sağlayan Kırklareli Çevre ve Orman Müdürü Erol Birlgir’e, Kırklareli Belediyesi Özel Kalem Müdürü Onur Koçtürk’e Kırklareli Kredi ve Yurtlar Kurumu Müdürü Ulviye Kurtulmuş’a, Poyralı Köyü Muhtarı Bülent Kayaçık’a, Çömlek Ustası Hüseyin Çokan’a, Kırklareli Fen Lisesi Müdürü Selahattin Karanfiler’e, gençlerin Poyralı Köyünde katıldıkları düğün sahibi olan genç çifte ve Yeşilyurt Gazetesi adına Haber Muhabiri Caner Savak’a bir teşekkür belgesi takdim etti.(cs)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here