‘Emanetinizin bekçisiyiz’

24
Polis Teşkilatı’nın 166. Kuruluş Yıldönümü etkinlikleri kapsamında
Kırklareli Şehitlik Mezarlığı’nda Şehitleri Anma Programı düzenlendi.

HABER MERKEZİ
Polis Teşkilatı’nın 166. Kuruluş Yıldönümü etkinlikleri kapsamında Kırklareli Şehitlik Mezarlığı’nda Şehitleri Anma Programı 06 Nisan 2011 Çarşamba günü saat 11.00’de gerçekleştirildi.
Düzenlenen programa; Kırklareli Belediye Başkan Yardımcısı Ünal Başkur, İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Mehmet Yiğit, Kırklareli İl Emniyet Müdürü Mehmet Behzat Canbazoğlu, İl Müftüsü İsa Saim, Kamu Kurum ve Kuruluş Müdürleri, şehit aileleri ve Polis Teşkilatı mensupları katıldı.
Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan programda İl Emniyet Müdürü Mehmet Behzat Canbazoğlu ile Şehit Polis Aileleri tarafından Şehitler Anıtı’na çelenk konulmasının ardından Kırklareli İl Emniyet Müdürlüğü Personel Şube Müdürü Gencer Bayram yaptığı konuşmasında;
“Türk Polisi, ecdadının bıraktığı şanlı tarihten ve bağrından çıktığı Türk Milleti’nden aldığı güç ve azimle, vatanın bağımsızlığı ve bölünmez bütünlüğü uğruna, her zaman, her türlü fedakârlığa hazırdır.
Aziz şehitlerimizin saygıdeğer aileleri!
Yüce değerler uğruna can veren mensuplarımızın evi olarak gördüğümüz şehitliğimizde, şehit anası, şehit babası, eşi. Evladı olmanın büyük gururu ile bugün ve her zaman teselli bulduğunuza inanıyoruz.
Aziz şehitlerimiz!
Sizler yaptığınız kahramanlıklarla devletimizin bekasına yönelen her türlü tehdide karşı mücadelede, sarsılmaz inancımıza ve tükenmez gücümüze ilham kaynağı oldunuz Her karış toprağını kutsal kanlarıyla sulayarak, yaşadığımız coğrafyayı vatan yapan ve bize emanet eden ölümsüz kahramanlar. Şundan emin olunuz ki, mücadeleniz, görevde olan biz meslektaşlarınızca bıraktığınız yerden sürdürülmektedir. Ebedi istirahatgahınız olan vatan topraklarında rahat uyuyun. Emanetinizin bekçisiyiz.
Aziz şehitlerimiz için Hızırbey Camii Müezzini Necmettin Ütün Kur’an-ı Kerim okudu. Okunan Kur’an-ı Kerim’in ardından Kırklareli İl Müftüsü İsa Saim’in dua okumasından sonra şehitlerin kabirleri katılımcılar tarafından ziyaret edilerek, çiçek konularak dua edildi. (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here