“Emanet olarak aldığımız evlatlarınızı bir ebeveyn olarak yetiştirdik”

11
Kırklareli Üniversitesi Sağlık Yüksek Okulu Mezuniyet Töreni 7 Haziran 2012 Perşembe günü saat 10.30’da Kırklareli Üniversitesi Kültür Merkezi’nde yapıldı.
HABER MERKEZİ
Törene; Kırklareli Vali Yardımcısı İl Hukuk İşleri Müdürü Erhan Türker, Kırklareli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Aykaç, Kırklareli Üniversitesi Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kemal Turan, Kırklareli İl milli Eğitim Müdürü İbrahim Korkmaz, veliler ve birçok öğrenci katıldı.
Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan program 2011-2012 Eğitim-Öğretim Yılı’nda yapılan etkinliklerde ve okulda çekilen Sağlık Yüksek Okulu öğrencilerinin fotoğrafları slyat sunumu eşliğinde izlendi. Slayt sunumunun ardından Kırklareli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Aytaç yaptığı konuşmasında öğrencilerin geleceğe umutla ve meslek aşkıyla baktıklarını belirterek şunları söyledi;
“ 2011-2012 Öğretim Yılı’nın sonunda mezuniyet noktasına gelen öğrencilerimizi kutluyorum. Çok güzel ve sevinçli bir gündeyiz. Öğrencilerimiz geleceğe mutlu, sevinçle bakıyor. Biz öğretim görevlileri olarak mezun olan gençlerimizin gözlerinde gördüğümüz ışıktan dolayı geleceğe umutla, sevinçle bakıyoruz. Kırklareli Üniversitesi olarak biz her günümüzü aynı mutlulukla, sevinçle, huzurlu geçmesini diliyoruz. Kırklareli Üniversitesi olarak kısa zamanda çok hızlı gelişme gösterdik. Çok özverili bir personelimiz ve öğretim görevlerimiz var bundan daha önemli çok güzel öğrencilerimiz var. Hayatta acı tatlı her şey oluyor.  Bundan sonra hayatın içine, üstün bilgilerle, yüksek tecrübelerle hayata atılacak öğrencilerimize hayatlarında başarılar diliyorum” dedi. 
*  “Emanet olarak aldığımız evlatlarınızı bir ebeveyn olarak yetiştirdik”
Rektör Prof. Dr. Aykaç’ın konuşmasının ardından konuşan Kırklareli Üniversitesi Sağlık Yüksek Okulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Serpil Aközcan velilerden emanet olarak aldıkları öğrencileri ebeveyn olarak yetiştirdiklerini söyleyerek şöyle devam etti;
“Sizlerden emanet olarak aldığımız evlatlarınızı bir ebeveyn olarak yetiştirdik. Sevgili, hoşgörülü kendinden emin neler istediğini bilen bireyler olarak yetiştirmenin gururu alaraktan sizlere evlatlarınızı tekrardan geri veriyoruz. Değerli meslektaşlarımın bir anne baba şefkati ile kucakladığız bilgi ve erdemle donattığınız bir nesli daha bugün buradan uğurluyoruz. Öncelikle onlara gösterdiğiniz ilgiye ve kılavuzluk için hepinize teşekkür ederim. Sevgili mezun olan gençlerimiz okula ilk başladığınızdan beri bilgi ve erdemle donatıldınız ve bugün bir mezuniyet yaşıyorsunuz. Sizler gibi bizde bu heyecanı yaşıyoruz. Sizler gelecekte okulumuzu, bizleri ve ailenizi en güzel şekilde temsil edeceğinize inanıyorum” dedi.  Konuşmaların ardından okul derecesine girerek; 1. olan Ece Belli, 2. olan Eda Kalaycı ve 3. olan Elif Çoban’a plaketleri verildi. Plaket töreninin ardından mezun olan 54 öğrenciye diplomaları verildi, Kep Atma ile tören son buldu. (ş)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here