Elife Nine’den örnek davranış

9
* Kocayazı Köyü’nde Hayırsever arsasını ve üzerindeki binayı Kur’an Kursu olarak kullanılmak üzere bağışladı.
HABER MERKEZİ
Kırklareli’nin Kofçaz İlçesi’ne bağlı Kocayazı Köyü’nde yaşamakta olan 85 yaşındaki Elife Aktaş isimli vatandaş, köydeki arsasını ve arsanın üzerindeki binasını Türkiye Diyanet Vakfı Kofçaz Şubesi’ne bağışladı.
2014/2015 Dönemi’nde de Kocayazı Köyü’nde bulunan binasını Kur’an Kursu olarak kullanılması amacıyla kiraya veren Elife Aktaş; “Köyümüzde onlarca bayan bu sayede Kur’an öğrendiler. Benimde bu dünyaya bırakacak bir hayrım olsun diye düşündüm ve binamı ve arsamı bağışlamaya karar verdim, İnşallah hayırlı olur” dedi.
Kofçaz İlçe Müftüsü Murat Okuyar’da bağışı yapan 85 yaşındaki Elife Aktaş’a teşekkür ederek “TDV İyilik Ödülü” takdim etti.
Müftü Okuyar yaptığı açıklamasında binanın 2014-2015 Eğitim-Öğretim Yılı’nda kiralanarak Kur’an Kursu olarak kullanıldığını bu yıl Elif Hanım’ın bu önemli bağışı ile ve hayırsever vatandaşlara katkıları ile binanın onarılarak yeni dönemde daha güzel imkanlarda hizmete açılacağını belirtti. Yapılan güzel işlerin hayırseverler tarafından bu şekilde taçlandırılmasının kendilerini gelecek dönemler ve nesiller için daha da cesaretlendirdiğini söyleyen Müftü Okuyar; “Allah bağışı yapan Elife annemizden de bu binayı düzenleyecek olan hayırseverlerimizden de razı olsun” dedi. (Fatih Eser)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here