Eğitim kurumlarımızdan, Kent Konseyi’ne tam destek

29
Eğitim kurumlarımızdan, Kent Konseyi’ne tam destek

Kırklareli Kent Konseyi, resmi makamlara düzenlemiş olduğu nezaket ziyaretlerine devam ediyor. Bu kapsamda, Konseyin Yürütme Kurulu Üyeleri dün ilk olarak saat 15:30’da Kırklareli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Aykaç’ı ziyaret ettiler. Kent Konseyi Başkanı Nurcan Tezer’e, yürütme kurulu üyeleri Aleaddin Ikican, Erol Özkan, Erhan Şık, Mehmet Özbilen, Taner Erşen ve Savaş Erdem eşlik etti.

Başkan Tezer, yeni yönetim olarak tanışma amacıyla yaptıkları bu ziyarette; “Üniversitemizle birlikte ileriye dönük ortaklaşa projeler gerçekleştirebiliriz. Kurulumuzun ve kurulumuzdaki gençlik meclisinde yer alan gençlerimizin, üniversitemizin bilgisine, desteğine her zaman ihtiyacı olacak.” diye konuştu.

Rektör Aykaç’ta ziyaret esnasında şunları kaydetti:

“Biz işbirliğine çok önem veriyoruz. Hangi alanda ihtiyaç olursa, o alanda akademik destek vermeye hazırız.   Üniversitemiz bir taraftan gelişirken, diğer taraftan ise değişik faaliyetler düzenlemeye özen gösteriyor. Işbirliği yaparak bu faaliyetleri gerçekleştirmekten mutluluk duyarız. Yakın irtibat içinde olarak, karşılıklı fikir alışverişleriyle, el birliği ve güç birliği yapmamız gerekmektedir.

Unutulmamalıdır ki, yükler paylaşıldıkça azalır, mutluluklar paylaşıldıkça artar. Gayemiz budur.”

Görüşmeler esnasında Kent Konseyi Yürütme Kurulu üyeleri de kendilerini tanıtarak, konseyin faaliyetleri hakkında bilgi verdiler. Temennilerin ardından ziyaret sona erdi.

Kent Konseyi’nden Il Milli Eğitim Müdürlüğü’ne ziyaret

Kırklareli Kent Konseyi dün ayrıca Il Milli Eğitim Müdürü Ziya Eser’i makamında ziyaret etti.

Ziyarette Kent Konseyi’nin eğitim ve öğretime çok büyük önem verdiğini belirten Başkan Nurcan Tezer, bu kapsamda önümüzdeki dönemde oluşturulması hedeflenen kadın ve gençlik meclislerine ilimizdeki okullardan da öğretmen ve öğrencilerin katılmasını istediğini belirtti. Özellikle liselerdeki gençlerin, gençlik meclislerinde yer alması gerektiğini söyleyen Tezer; ”Kuracağımız gençlik meclisinde 15 ile 30 yaşları arasındakiler katılabilir.

O yüzden de lisedeki öğrencilerin kesinlikle gençlik konseyinde yerini alması lazım. Ayrıca kadın meclisimizde de okullarımızdaki öğretmenlerimizin katılımını bekliyoruz.” diye konuştu.

Il Milli Eğitim Müdürü Ziya Eser de Kent Konseyi’nin yaptığı ziyaretten dolayı memnuniyetini dile getirerek Kent Konseyi’ne Milli Eğitim Müdürlüğü olarak ellerinden gelen yardımı yapacaklarını söyledi ve ekledi; ”Lisedeki gençlerimizin gençlik meclisine katılması için bir teşvikte bulunabiliriz. Gençlik Meclisi öğrencilerimizin sosyalleşmesi için de önemli yer tutacaktır.”

Ziyaret karşılıklı dilek ve temennilerin ardından son buldu. Müdür Ziya Eser Kent Konseyi temsilcilerini kapıya kadar geçirerek uğurladı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here