Eğitim-İş Kırklareli; “Yönetici kıyımına sessiz kalmayacağız”

15
Eğitim-İş Kırklareli Şubesi, Başkan Gürsel Özdemir, Yönetim Kurulu Üyeleri ve Bölge Avukatı Olcay İşsevenler ile birlikte 2 Eylül 2014 Salı günü Eğitim İş Kırklareli Şube bürosunda yönetici değerlendirme sürecinde görev süresi uzatılmayacak müdürler ile bir araya gelerek fikir alışverişinde bulunarak süreci değerlendirdiler.
HABER MERKEZİ
Eğitim İş Kırklareli Şubesi, Başkan Gürsel Özdemir, Yönetim Kurulu Üyeleri ve Bölge Avukatı Olcay İşsevenler ile birlikte 2 Eylül 2014 Salı günü Eğitim-İş Kırklareli Şube Bürosu’nda yönetici değerlendirme sürecinde görev süresi uzatılmayacak müdürler ile bir araya gelerek fikir alışverişinde bulunarak süreci değerlendirdiler. Eğitim İş Kırklareli Şubesi’nden değerlendirme ile ilgili yapılan açıklamada şunlara yer verildi;
“Yıllarca okullarını başarı ile yönetmiş yöneticilerin, öğretmenlerinden, öğrenci temsilcilerinden, velilerden yüksek puan almalarına rağmen, bu puanların Milli Eğitim yöneticilerinin verdiği puanların dörtte birini bile bulmaması, iktidarın bırakın kadrolaşmayı kendisine tamamen ve kayıtsız şartsız biat etmiş yönetici aradığını göstermektedir. Hedef çok açıktır. Hedef, kamusal temel bir insan hakkı olan eğitimi, paydaş, katılımcılık ve yönetişim adı altında yerellere ve ardından şirketlere hizmet alım yoluyla peşkeş çekmektir. Bu açıdan bakıldığında ise hedef klasik kadrolaşma hedefini çoktan aşmıştır. Genel hedef eğitimin, GATS kapsamında hızla piyasaya açılmasını sağlamak, yerelleşme ve özelleştirme politikasına en iyi hizmeti sunabilecek CEO’ları görevlendirmektir. Sonuç olarak eğitim yöneticilerinin belirlenmesi ve değerlendirilmesi sürecinde siyasi referanslar değil, liyakat ilkesi temel alınmalıdır. Hukuk büromuz, söz konusu yönetmeliğin yayımlanmasından sonra gerekli hazırlıklarını tamamlayarak yöneticilik için yeterli puan alamayan üyelerimize yönelik dava dilekçesi hazırlamıştır. Eğitim-İş olarak, bu haksız ve hukuksuz uygulamaya karşı gerekli demokratik ve meşru mücadelemizi sürdüreceğiz.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here